Kolay Örgüler

Doğum Sorası Ödem En Kolay Nasıl Giderilir?

Doğum Sorası Ödem En Kolay Nasıl Giderilir?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yeni anne olan kişilerin vücutlarında büyük  değişiklikler meydana gelir. Özellikle doğum sonrası ödem ve karın şişliği çok sık görülür. Doğum sorası ödem en kolay nasıl giderilir? Karın şişliği ne zaman iner? Gibi sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Doğum Sorası Ödem En Kolay Nasıl Giderilir? Karın Şişliği Ne Zaman İner

Hamilelik sırasında vücut tuz tutmaya başlar. Bu da ellerde ayaklarda ve vücudun diğer bölgelerinde şişlik gibi sorunları beraberinde getirir. Ancak bu şişlikler doğum sonrası da devam eder. Yani doğum yapıldığı an pek çok kısmı kısa sürede kanama ile giderilebilir. Ancak ödem hemen vücuttan çıkmaz. Dolayısı ile çiçeği burnunda olan anneler hem görsellik açısından hem de toksinlerin vücuda verdiği zararlar açısından zorlu bir döneme girmiş olur. Bu nedenle yeni doğum yapan kişilerin çok kısa sürede ve yine etkili bir şekilde ödemlerinden kurtulması gerekir. Doğum sorası ödem en kolay nasıl giderilir? Karın şişliği ne zaman iner? Sorusunun yanıtı ise;

Doğum Sorası Ödem En Kolay Nasıl Atılır?

Doğum yapan anneler, aynı zamanda bebeklerini emzirecekleri için kesinlikle diyet yapmamalı ve bebeğe zarar verecek her hangi bir zayıflama çayı ya da zayıflama ilaçları kullanmamalıdır. Ancak bazı doğal yöntemler ile doğum sonrası ödemlerinizden daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. İşte evde doğum sonrası ödem en kolay nasıl giderilir? Sorusunun yanıtı…

Gebelik Sonrası Bol Su Tüketin
Gebelik Sonrası Bol Su Tüketin

Bol su içmek; aslında ödem atmanın en kolay yolu bolca su içmektir. Bol su içerek, bağırsaklarınızı temizleyebilir ve ellerinizde, ayaklarınızda oluşan ödemi kolayca atabilirsiniz. Yeni doğum yapmış bir annenin günlük mutlaka beş litre su içmesi gerekiyor. Bu sayede anne sütü de hem daha kaliteli hem de daha fazla gelecektir.

Gebelik Sonrası Bitki Çayları Faydaları (video)

Rezene çayı; rezene içerdiği antioksidanlar ve anti septikler sayesinde kolayca ödem atmanıza yarımcı olacaktır. Ayrıca bağırsak fonksiyonlarının da düzenlenmesine katkı sağlayarak, bebekte gaz oluşumunu ve annede kabızlık oluşumunu engeller. Yeteri miktarda içlen rezene çayı bebeğe zarar vermez.

Gebelik Sonrası Bol Bol Yeşillik Tüketin

Bol yeşillik tüketmek; anneler bu dönemde der otu, marul ve diğer yeşil yapraklı sebzeleri tüketmeye daha fazla özen göstermelidir. Hem anne sütünün kalitesi artmış olacaktır hem de vücut şişlik ve ödemleri daha kısa sürede ortadan kaybolacaktır.

Doğum sonrası karın şişliği ise iki ay gibi bir sürede tamamen ortadan kalkacaktır. Ancak aşırı yeme gibi olumsuz durumlardan kaçınmanız önerilir.

Doğum Sonrası Gözden Kaçan Bir Durum: AYAKLARDA ÖDEM

Bir önceki yazımız olan Anne Sütünü Artıran Yiyecekler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ