Kolay Örgüler

Düz Renk Yazma İğne Oyası

Düz Renk Yazma İğne Oyası
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yazmaların kullanımları gündelik yaşamda sürekli halindedir. Kadınlar için yazmalarda iğne oyası çeşitlerinin uyumlu olması önemlidir. Bu yüzden de iğne oyası tercih etmeden önce ilk olarak yazma türleri tercih edilir. Son zamanlarda ise yazma çeşitlerinde düz renkler kullanılıyor. Çünkü düz renk yazma çeşitleri ile kombinler daha kolay yapılır. Günümüzde düz renk iğne oyası çeşitlerinde pek çok model yer alır. Yazma ile iğne oyası kombinini sağlamak için iğne oyalarının hareketli olması gerekir. Genel olarak düz renk yazma çeşitlerinde iğne oyası modelleri zarif oluyor. Böylece kadınlara ait olan zarafet daha net olarak ortaya çıkıyor. Özel günler için düz renk yazmalarda ayrı iğne oyaları tercih edilir. Gündelik için ayrı iğne oyası tercih edilir. Kadınların giyim alanlarının genişliği yazma kullanımlarını etkiler.

Düz Renk Yazmalar İçin Renkli İğne Oyası Yapımı

Sıklıkla tercih edilen düz renk yazma iğne oyası modeli şu işlemler ile yapılır;

  • İlk önce zürafa yapılır.
  • Sonra ki sıraya geçerek dağ modeli yapıyoruz. 4 düğüm atılarak dağ modeli yapılır.
  • Düğümlerin uzaklık mesafeleri aynı olması gereklidir. Eksiltme ile dağ modelini oluşturmaya devam edilir. En üst sıraya kadar bu işlemler sürekli olarak uygulanır.
  • Oluşan dağ modelinin başına bir düğüm atılarak çiçek modeline başlanır.
  • Bir düğümün içerisine 4 adet büyük olan düğümler atılır.
  • 4 düğüm ile oluşan tüm düğümlerin içerisine sık iğne yöntemi uygulanır. Böylece 4 tane yaprağı olan bir çiçek modelli iğne oyasını oluşturmuş oluyoruz.

Günümüzde düz renk yazmalar için sade renkli iğne oyaları özel günler için tercih edilir. Özelliklede yeşil tonları sade iğne oyaları için daha çok kullanılır.

Düz Renk Yazma İğne Oyası Modelleri

Genç kızların tercihleri düz renk yazma iğne oyası çeşitlerinde en çok çiçek modeller oluyor. İğne oyalarında iki ya da üç renk birlikte kullanılması ile düz renkli yazmaların güzellikleri ortaya çıkıyor. Bir başka iğne oyası modeli ise yaprakların üstünde yer alan yonca şekli iğne oyasıdır. Fakat bu iğne oyasında tek renk tercihlerin daha yoğundur.

Düz Renk Yazmaya İğne Oyası Modeli

Düz Renk Yazmaya İğne Oyası Modeli

Bir önceki yazımız olan İğne Oyası File Kenar Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ