Kolay Örgüler

Efsane İncili Bere Modeli

Efsane İncili Bere Modeli
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Eğer kışa şık ve gösterişli bir el örgüsü bere modeli ile girmek isterseniz, örgü modelleri için inci ve payet gibi detaylar eklemeniz tavsiye edilir.

İncili Bere Yapılışı

Kış ayların daha şık ve daha gösterişli el işleri ile herkesi kendinize hayran bırakmak isterseniz, onlarca örgü modeli içinden simli ve incili modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller bayanların her zaman daha gösterişli ve daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Özellikle sade bir ipin üzerine inci detayları eklediğinizde her zamankinden daha güzel bir el işi modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Sonbahar aylarında kullanmak için bere yapmak isterseniz, bunun için daha geniş motifli modelleri tercih edebilirsiniz. Ya da tığ işi bere modellerini de tercih edebilirsiniz. Ancak sizler için bu yazımızda hem kış mevsimlerinde hem de bahar yalarında kullanabileceğiniz harika bir bere modelinden bahsedeceğiz. Bu modeli hem genç kızlar hem de yetişkinler için kullanabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya gibi alanlarda, ördüğünüz bu bereleri kolayca satabilirsiniz. Berelere inci boncukların yanında büyük ponpon da dikebilirsiniz. Eğer isterseniz, kendiniz ponpon yapmak yerine hazır satılan yumuşak ponponlardan da kullanabilirsiniz.

İncili Bere Yapım Aşamaları

 • İlk olarak bere ipimize incileri geçiriyoruz.
 • 60 ilmek alarak örgümüze başlıyoruz.
 • Elbette ilmek sayısı ipin kalınlığına göre artabilir veya azalabilir.
 • 2 ters 2 düz örgü yaparak, berenin lastik kısmını tamamlıyoruz.
 • Lastik kısmını tamamladıktan sonra artık düz örgü yapımına geçiyoruz.
 • Burada her 2 sırada bir incileri ilmeklerin arasına ekliyoruz.
 • Eğer simetrik değil de asimetrik bir model istiyorsanız o halde ilmek saymadan rast gele incileri örgünün içine ilave edebilirsiniz.
 • Bereyi istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz ancak eğer elinizde daha önceden örülmüş veya hazır olarak bulunan bere modelleri varsa uzunluğu için bu modellerden destek alabilirsiniz.
 • İstediğiniz uzunluğa geldiğinizde ise artık her sırada 2 eksiltme yapmanız gerekiyor.
 • Bir üst sırada ise 3 eksiltme yaparak ilerliyoruz.
 • Diğer sırada ise 3 eksiltme yerine 5 eksiltme yaptıktan sora ilmekleri şişimizden çok düzgün bir şekilde çıkarıp, ponponu tam tepe kısımda sabitliyoruz.

Kolay Anlatımlı İncili Bere Yapımı

Kolay Anlatımlı İncili Bere Yapımı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

Bir önceki yazımız olan Salaş Bere Modeli Yapılışı başlıklı makalemizde bere modeli ve salaş bere hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ