Kolay Örgüler

En Güzel Lif Modelleri

En Güzel Lif Modelleri

Her mevsim modası geçmeyen, çoğu insanın sahip olduğu lifler, son zamanlarda oldukça popülerdir. Yapımı oldukça basit ve eğlencelidir. Kadınlar bir araya geldikleri zaman birbirlerine modeller gösterir ve konuşmalarını arasında hemen pratik bir şekilde liflerin örmektedirler. Lif örmeyi bir stres atma aracı olarak da görmektedirler. En güzel lif modelleri yapımı ve kullanımı oldukça yaygındır. Hemen hemen herkesin duş sırasında kullandığını söyleyebiliriz. Çoğunlukla lif ipi ile örülmektedir. Örme işlemi tığ ile yapılmaktadır. Lif ipi oldukça çeşitlidir. Çeyizlerde, gündelik hayatta yani liflerin hayatımızdaki yere oldukça fazladır. Diğer lif modelleri için lif modelleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Lif Modelleri

  • Çiçekli Kese Lif Modeli: Bu lif modeli gelinlerin çeyizlerinde bulundurması gereken modellerden bir tanesidir. Bu modelde, kullanılan renk çoğunlukla ekru ya da beyazdır. İki parça düz renkte örme yapılır. Sonra da bu iki parça birbirinin üzerine gelerek birleştirilir. Ancak bir elin girebileceği kadar açıklık bırakılır. Böylece kese görünümü oluşturulur. Üzerine istenilen renkte küçük çiçekler yapılıp, dikilir.
  • Kırmızı Gül Bahçesi Lif Modeli: Bu modelde ilk olarak taban beyaz renk işlenir. Ancak orta kısımda 8 tane yeşil renk ile yaprak deseni oluşturulur. Yaprakların üst kısımları 8 tane yuvarlak çıkıntı olur. Böylece taban hazırlanır. Ardından 9 tane kırmızı gül modeli yapılır. Bunlardan bir tanesi daha farklı ve büyük bir model olur ki bu orta tarafa dikilir. Kalan 8 gül ise, 8 yuvarlak çıkıntının olduğu yere güzelce dikilir. Böylece oldukça göz doyuran, güzel bir model oluşturulur.
  • Kat Kat Çeyizlik Lif Modeli: Bu model lahanaya ya da örümcek ağına da benzetilmektedir. Beyaz renk ile yapılır. Birden fazla kat üst üste dikilir. Orta kısımda çiçek ya da gül modeli dikilebilir.
  • Yaprak Dökümü Lif Modeli: Bu modelde de beyaz altıgen şeklinde taban yapılır. Daha sonra yapılan örme tabanın üzerine 6 farklı yaprak tonunun renginde yaprak modeli oluşturulur ve bu modeller altıgenin köşesi ne denk gelecek şekilde tabanın üzerine yerleştirilip, dikilir. Tabanın dış kenarlarına, yine aynı renkler de küçük yapraklar yapılıp sırasıyla dikilir.

Bir önceki yazımız olan Düz Lif Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
3 Paylaşımlar
Paylaş3
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş