Kolay Örgüler

Estetik Üçlü Dut Oyası Yapımı

Estetik Üçlü Dut Oyası Yapımı

Kolay ve Estetik Üçlü Dut Oyası Yapımı Videolu Anlatımı

Üçlü Dut oyası örneği nasıl yapılır sorusunun cevabı üçlü dut oyası örneği videolu anlatım ile cevabını buluyor.

Üçlü Dut Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Günümüzde bayanların en çok merak ettiği soruların başında üçlü dut oyası modeli nasıl yapılırsorusu geliyor. Sizler için hazırladığımız bu video ile kolay ve gösterişli üçlü dut oyası modeli sorunsuz ve oldukça etkili bir görsele sahip olacak şekilde yapabileceksiniz.

Üçlü dut oyasının arasını belirlenmesi;

Diğer tığ oyalarında olduğu gibi ilk olarak tığ batısını yaparak işleme başlanıyor. Sonra ise ara oyamızı yapımına geçiliyor. Bu noktada tığ batısına girmek suretiyle ikili şekilde alıp 5 zincir çekimi sağlanıyor. Ara noktadan girip kapatmak suretiyle baş kısmına pimpirik yapıyoruz. Bu şekilde aynı işlemleri devam ettirerek dut oyasını ekleyeceğimiz aramızın yapımı başarılı bir şekilde sonuçlanıyor

Sorunsuz Üçlü Dut Oyası Yapımı

Verilecek aranın belirlenme aşamasından sonra yapılacak dut oyasının ana kısmını oluşturacak olan yuva bölümü yapımına geçiliyor. Tığ batısına giriş yapıldıktan sonra ikili şekilde alıp 7-8 zincir çektikten sonra dönüş işlemi yapılıyor. Bu aşamanda sonra ise 2 pimpiriği bir araya alarak üçüncü pimpiriğin boş kısmından örülen zinciri sık iğnesi ile kapatılıyor. 16 zincir çekip baş kısmana bir kez dolama işlemi yapıldıktan sonra ise 4. veya 5. zincire batırma işlemi yapılıyor. Bu şekilde ilk dut dalı örüldükten sonra diğer iki dalda aynı şekilde örülmek suretiyle üçlü yapraklı dut oyası modeline kavuşulmuş oluyor.

Bir önceki yazımız olan Birbirinden Güzel Mekik Oyaları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
5 Paylaşımlar
Paylaş2
Tweetle
Pin3
Paylaş
Paylaş