Kolay Örgüler

Evde Kalan İpler Nasıl Değerlendirilir

Evde Kalan İpler Nasıl Değerlendirilir
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Evde Kalan İpler Nasıl Değerlendirilir. Örgü pek çok kişi için adeta bir terapi niteliği taşımaktadır. Hal böyle olunca yaz ve bahar aylarında kişiler, plajda kullanmak için veya serin yaz akşamlarında kullanmak için çeşitli yazlık ve mevsimlik örgüler örer. Kış mevsiminde ise örgü teknikleri ve örgü modelleri daha fazla artar. Çünkü uzun kış gecelerinde yapılabilecek en güzel aktivite örgü örmektir. Ama her örgüde kesinlikle bir miktar ip artan. Ancak bu ipleri çöpe atmak yerine daha faydalı işlerde değerlendirebilirsiniz. Sizler için bu yazımızda harika bir şekilde artan ipleri değerlendirme tekniklerinden bahsedeceğiz. Siz de yazımızın devamını okuyarak artan iplerinizden yeni yeni ürünler elde edebilirsiniz. Özellikle evde kaldığımız bu günlerde iplerinizi nasıl değerlendirmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Bu sayede siz de artan iplerinizden şık ve gösterişli ürünler elde edebilirsiniz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Örgü Modeli

Eskiden günümüze kadar gelmiş en güzel modellerden biri de hanım dilendi bey beğendi örgü modelidir. Bu modelde tamamen artan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Üstelik bu modeli kullanabileceğiniz pek çok örgü işi mevcuttur. Yeleklerde, hırkalarda ve hatta yatak örtülerinde bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Artan İplerden Kapı Süsü Yapımı

Eğer ipleriniz fazlaca artmış ise tüm iplerinizden şahane bir kapı süsü yapabilirsiniz. Hem dış kapılarda hem de iç kapılarda bu modeli kullanmanız mümkün olacaktır. Öncelikle bir halkanın etrafına artan ipleri sarıyoruz. Daha sonra artan iplerden irili ufaklı ponponlar elde ediyoruz. Ponponları sıcak silikon ile halkanın etrafına yapıştırıyoruz. Akabinde ponponların arasına hazır içeklerden veya güllerden ekliyoruz. İşte size şık ir kapı süsü modeli.

Artan İplerden Lif Yapımı

Eğer ipleriniz artıyorsa kesinlikle o ipleri atmak yerine değerlendirmeniz gerekir. Bu sayede hem ip israfının önüne geçebilir hem de yeni ürünler elde edebilirsiniz. Sizlerde çeşitli lif modelleri yaparak dilerseniz bu lifleri satıp para da kazanabilirsiniz.

Sizlere verdiğimiz fikirlerin yanında artan iplerinizi bir araya getirerek, sadece düz örgü ile diz battaniyesi ve bebek battaniyesi gibi ürünlerde kolayca değerlendirebilirsiniz. Ayrıca artan iplerden bebek patikleri de yapabilirsiniz.

Artık İplerden Yastık Yapımı – Kalan İpleri Değerlendirme

Artık İplerden Yastık Yapımı – Kalan İpleri Değerlendirme
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Örgü Bikini Yapılışı 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ