Kolay Örgüler

Firkete Motifli Tığ Oyası Yapımı Detaylı Anlatım

Firkete Motifli Tığ Oyası Yapımı Detaylı Anlatım
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Firkete motifli tığ oyası modeli, zor olan fakat yazmalarda çok şık ve zarif durabilen bir modeldir.

Bu Firkete motifli tığ oyası yazmalarda uygulanan son derece şık bir modeldir. Zor bir model olsa da birçok kişi tarafından uygulanan ve her genç kızın çeyizinde olması gereken bir örnektir.

Firkete Motifli Tığ Oyası Nasıl Yapılır?

Firkete motifli tığ oyası yazmalarda ve türbentlerde uygulanabilecek bir modeldir. Bu modeli yapabilmek için bir firketeye ihtiyacınız olacaktır. Motifte uygulanacağınız ipi aldıktan sonra bir zincir çekin ve firketeyi alın. Sağ tarafına ilmek atın ve ilmenin içine tığın alın. İpi tığın üzerine atın ve ilmek alın. Aldığınız ilmeği bir zincir çekin. İpi firketenin diğer ucuna dolayın ve bir ilmek geçirin.

İlmeklerin arkasından bir sık iğnesi alın. Böylece ilk ilmek oluşacaktır. Tığınızı arkadan araya alın ve firketenizi çevirin. İpi ucunu alın ve bir zincirle sabitleyin. Firkete motifli oyayı örerken tekrar küçük ilmeğin içine girin, ipin ucunu alın ve bir sık iğnesiyle sabitleyin. Son ilmeği alıp sık iğne ile kapatın tekrar tığı arkaya çevirin en öndeki küçük ilmeğin içine girip sık iğnesi yapın. Tekrar tığınızı geçirin ve ipten alıp kapatın bir ilmek edinmiş olacaksınız. Toplamda 14 tane sık ilmek edinmiş olacaksınız.

6 zincir çekin ve ilmeklerinizi bir araya toplayın. Tığınızı araya girdirip firketenizi çekin. İpin ucunu alıp sık iğneyle kapatın. 6 zincir çekin ve ilk dolgunun içini sık iğneyle kapatın. Bir zincir çekip ipinizi kesebilirsiniz. Firkete motifli tığ oyası modeli firkete bilgisi olan kişiler tarafından rahatlıkla yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Çiçek ve Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı başlıklı makalemizde Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı, Yazma Oyası ve Yazma Oyası Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ