Kolay Örgüler

Fıstıklı Örgü Bayan Yelek Modeli

Fıstıklı Örgü Bayan Yelek Modeli

Evde yelek örmek isteyenler için tercih edilecek olan yelek modelleri özellikle farklı zevklere hitap edecek şekilde hazırlanabilir. El emeği ile hazırlanacak olan modeller aynı zamanda sevdiklerinizi mutlu etmek için tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Yeni modelleri uygulamak isteyenler fıstıklı örgü bayan yelek modelleri şık görünümü ile tercih edilecek seçenekler arasında yer almaktadır. Yelek de özellikle farklı bölümlerde uygulayacağınız motifler düz modelin hareket kazanmasını sağlamaktadır. Farklı modelleri tercih etmek isteyenler için özellikle fıstıklı örgü motifi bayanlar için son derece şık bir görünüme sahip olması nedeniyle tercih sebebi olmaktadır. Dereceye göre kullanılacak olan farklı renklerdeki ipler ile hazırlanacak olan modeller dilediğiniz her durumda kıyafetlerinizin üzerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz parçaları arasında yer almaktadır. Tığ ile yapılacak olan örgü işleri arasında yer almaktadır. Öncelikle gerekli malzemeleri tedarik ederek modeli çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Fıstıklı Örgü Motifli Yelek

Evde rahatlıkla uygulanabilecek olan modeller arasında yer almaktadır. Görünümü özellikle farklı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Tığ ile hazırlanacak olan tığ işi fıstıklı örgü bayan yelek modeli farklı ölçülerde hazırlanarak isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

İlk önce zincir çekerek işe başlanmaktadır. Ölçüye göre çekilecek olan zincir uzunluğu belirlenebilir. Daha sonrasında üzerine dönerek 3 zincir ara vererek üçüncü zincire batılması gerekir. Bu şekilde hazırlanarak boşlukların üzerine dönüldüğünde bir ara vererek ortadaki boşluğun doldurulması ile motif ortaya çıkarılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Su Yolu Örgü Modeli Bayan Yelek Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş