Kolay Örgüler

Fiyonklu İğne Oyası Pırpır Yapım

Fiyonklu İğne Oyası Pırpır Yapım

Fiyonklu iğne oyası modelleri son derece beğenilen ve talep edilen modeller arasında yer alırken pırpır modeller bu anlamda ön plana çıkıyor.

Fiyonklu İğne Oyası Pırpır Modeli Nasıl Yapılır?

Fiyonklu iğne oyası pırpır modelinde iki motif arasında 7 tane pimpirik yapılıyor. Daha sonraki aşamada ise geri dönüş yapılarak pırpırların zemini için bir yuva oluşturulması sağlanıyor. Pimpirikler için 2 zincir çekip başına 1 kez alınmak suretiyle yan taraftaki tığ batısına bir iki tırabzan işlendikten sonra ise 4 zincirin araya kapatılması ile gerçekleştirilmiş oluyor.

7. pimpiriğe varıldığında ise pimpirik için 4 değil 7 adet zincir çekilmek suretiyle dönülüp bir önceki pimpiriğin tepesine kapatma işlemi yapılıyor. Bu sayede bir yuva elde edilmiş oluyor. Daha sonra ise bu yuva içinde zincir çekip uzatılmak üzere örgü şişi üzerine 8 adet uzun ilmek geçiriliyor. Daha sonraki aşamada ise tığ batısına 3 zincirle inildikten sonra iki motif arası için pimpirikler işlenmeye seri bir şekilde devam edilmiştir.

Fiyonklu iğne oyasının ikinci sırasının yapımı;

Fiyonklu iğne oyasının ikinci sırasının yapımında ise bu uzun ilmekler içerisine küçük örümcekler yapılıp kapatılıyor. Diğer ilmeklere geçiş için sık iğne yapımı sağlanıyor. En son olarak ise bir firkete yardımı ile birlikte fiyonk yapılmış ve pırpırların olduğu yuvaya tığ batısına eklenme işlemi ile modelin yapımı bitiriliyor.

Bir önceki yazımız olan Çatalla İğne Oyası Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
7 Paylaşımlar
Paylaş4
Tweetle
Pin3
Paylaş
Paylaş