Kolay Örgüler

Gelinlerin En Sevdiği Müthiş Danteller

Gelinlerin En Sevdiği Müthiş Danteller

Dantel modelleri eskiden bu günümüze kadar gelmeyi başarmış en güzel el sanatlarından biridir. Geçmişten günümüze değerinden hiçbir şey kaybetmeden gelen bu modeller, günümüzde daha modern bir şekilde çeyizleri süslemektedir.

Gelin evlerinin modernleşmesi ile beraber, artık evlerde kullanılacak eşyalar da değişmiş ve daha farklı eşitliliğe kavuşmuştur. Evleri süsleyen ve çeyizlere şenlik katan bu modelleri ister kendiniz için isterseniz de satmak için yapabilirsiniz. Eğer satmak için bu modellerden yapmak istiyorsanız fiyat bakımından daha avantajlı olacaksınız çünkü dantel örnekleri diğer yapacağınız el işlerine göre daha fazla fiyattadır. Bu nedenle her zaman daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle oda takımları, salon takımları ve yatak odası takımları yapabilirsiniz. Eğer dantel ucu yaptıktan sonra mutfak perdesi gibi otantik bir model daha yapmak isterseniz, dantellerin üzerine dikilecek kumaşa da kanaviçe yapabilirsiniz. Kanaviçe modelleri için vermiş olduğumuz modellere göz gezdirebilirsiniz.

En İyi Danteller
En İyi Danteller
Danteller
Danteller

En Sevilen Dantel Modelleri

Evlerin güzelliğine güzellik, estetik görünümüne daha fazla estetik katmak için mutlaka günün modası ile geçmiş zamanların zarif modellerini harmanlayabilirsiniz. En çok yapılan ve en sevilen dantel modelleri ise kuş figürlerinden oluşmaktadır. Dantellerinize yapacağınız kuş modellerinin alt kısmına çiçek ya da dal motifleri yapabilirsiniz. Bu sayede daha şık ve daha estetik görünümler yakalayabilirsiniz. Buna ilave olarak, dantelleri dikeceğiniz kumaşlara renkli iplerden kanaviçeler de yapabilirsiniz. Çünkü dantelleri masa örtüsü ya da perde gibi bir aksesuarda kullanacağınız zaman mutlaka bir örtüye de ihtiyacınız olacaktır.

Gelinlerin En Sevdiği Müthiş Danteller
Gelinlerin En Sevdiği Müthiş Danteller
Güzel Danteller
Güzel Danteller

Çeyizlere Hangi Dantel Modelleri Yapılır?

Çeyizler için yapılacak dantel modelleri, daha çok çiçek ya da kuş motiflerinden oluşur. Kuş sevgiyi ve çiçek de aşkı simgelediği için bu motifler tercih edilmektedir. Ama daha modern ve daha gösterişli bir model arayışı içindeyseniz mutlaka asimetrik görünümlü dantel modelleri tercihinde bulunabilirsiniz. Çünkü asimetrik modeller, hem yemek odanıza hem de oturma odanıza daha fazla uyum sağlayacaktır. Bunun dışında eğer satmak için bir model arayışı içindeyseniz, o halde müşterilerinizin istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Yani müşterilerinizin gösterdiği her hangi bir modeli de yapabilirsiniz.

Dantel Modelleri
Dantel Modelleri
2020 Dantel Modelleri
2020 Dantel Modelleri
Dantel Örnekleri
Dantel Örnekleri

Bir önceki yazımız olan Dantel Runner Yapılışı (Şablonları) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş