Kolay Örgüler

Göbek Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Göbek Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Eğer bölgesel kilolarınızı ermekte zorlanıyorsanız hızlı kilo verdiren göbek eritme hareketleri ve egzersizleri yapabilirsiniz.

Hızlı Kilo Verdiren Göbek Eritme Hareketleri Ve Egzersizleri

Bilindiği üzer göbek bölgesi gün içinde çok fazla hareket etmediği için burada yağ birikmesi oldukça fazla olabilir. Bu nedenle göbekte biriken yağların hızlı ve etkili bir şekilde hemen verilmesinde fayda vardır. Aksi halde göbek, bel ve basen bölgesinde hiç hoş olmayan görüntüler ortaya çıkacaktır. İyi bir diyet listesi ile ve yapacağınız bazı hareketler ile hızlıca kilo verebilirsiniz. Bunun için düzenli ve istikrarlı olarak hareket yapmanız önerilir. Yine bol su içmek ve yağ yakan bitki çaylarından içmek de kilo vermede son derece etkili olacaktır. Göbek eriten hareketlere bakacak olursak;

Göbek Eritme Egzersizleri

Yarım Mekik Hareketi

Yarım mekik hareketi ile göbek bölgenizdeki yağları eritebilirsiniz. Öncelikle yere sırt üstü uzanıp, daha sonra bacaklarınızı biraz kendinize doğru çekin. Kollarınızı başınızın arkasına aldıktan sonra, bacaklarınızı karın bölgenize doğru çekip, bırakabilirsiniz. 3 ila 5 saniye kadar aynı işlemi yapmaya devam ettiğiniz sürece daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Yarım Mekik Egzersiz Hareketi

Bisiklet Hareketi

Göbek kaslarının daha iyi çalışması ve bu bölgedeki yağların daha kolay atılması için bisiklet hareketini yapmanızı tavsiye ederiz. Öncelikle yere uzanıp, önce sağ bacağınızı daha sonra sol bacağınızı kendinize doğru çekin. Yani bisiklet kullanılır gibi sürekli bacaklarınızı hareket ettirebilirsiniz. Bu sayede göbek ve bel çevrenizde de incelmeler meydana gelecektir. Yine göbek bölgesinde yaşanan deri sarkması gibi sorunlar da tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Biseklet Cevirme Egzersiz Hreketi
Biseklet Cevirme Egzersiz Hreketi

Bacakla Çember Çizme Hareketi

Bu hareket sadece karın kaslarını değil, bel çevresinde de hareketlenmelere neden olacağı için fazla kilolarınızı daha kolay bir şekilde verebilirsiniz. Yapmanız gereken ise öncelikle sırt üzeri yatıp, daha sonra tek bacağınızı havaya kaldırıp, havada daire çizmeniz gerekir. 10 kez aynı işlemi yaptıktan sonra diğer bacağınız ile de aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Elbette tüm bu hareketleri yaparken  mutlaka düzenli olarak yapmaya özen göstermeniz ve gün içinde en az iki litre su içmeniz önerilir.

Bacakla Çember Çizme Hareketi
Bacakla Çember Çizme Hareketi

Bir önceki yazımız olan Keto Diyet Listesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş