Kolay Örgüler

Göbek Yağlarını Yakan Besinler Nelerdir?

Göbek Yağlarını Yakan Besinler Nelerdir?

Düzensiz beslenme ve vücut için zararlı sonuçları olan besinlerin tüketilmesinin sonucunda karşılaşılan yağlanma problemi vücudun farklı bölümlerinde kendini daha net bir şekilde hissettirmektedir. Bunların başında gelen karın bölgesi yağ birikiminin en önemli bölgesi olmaktadır. Çoğu zaman kişilerin farkında bile olamadığı karın bölgesinde yağlanma durumları ilerlediği takdirde kişilerin karın yağlarını yakmada uzun bir süreç yaşayacağı bir beslenme biçimini gündeme getirebilir. Her ne kadar spor yaparak karın yağlarını azaltmak mümkün olsa da mutlaka beslenme biçimini de karın yağlarını azaltmaya yardımcı olacak şekilde düzenlemek gerekmektedir.

Süt ve Süt Ürünleri Tüketin!

Karın yağlarından kurtulmak isteyen pek çok kişi daha az yiyerek zayıflayabileceğini düşünüp tekrar yağ oranının daha az olduğu karınlarına kavuşacağını düşünüyor. Oysa karın yağları için yapılabilecek en iyi şey protein ağırlıklı bir beslenme biçimi uygulayarak buna uyum sağlamak oluyor. Karbonhidratların yoğun olduğu bir beslenme programını terk ederek proteinin en kolay şekilde alınabileceği süt ve süt ürünleriyle etkili bir sonuç alınabiliyor. Kilo kaybının en tetikleyici etkeni olan kasları güçlü hale getirmek yoğurt, peynir, süt ve benzeri ürünlerle mümkün olduğu için bu ürünlerin tüketimi ile istenilen sonuçların kısa sürede alınması mümkün oluyor. Ayrıca bu ürünler kalsiyum, fosfor ve B12 vitamini bakımından da zengin olduğu için vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin karşılanmasında da etkili oluyor.

Yumurta ve Kuruyemişleri Öğünlerinize Dahil Edin!

Karın bölgesinde yağlanmanın meydana gelmesinin en temel sebebi yanlış beslenmedir. Burada tüketilen yiyeceklerin miktarından çok nasıl yiyeceklerin tüketildiği ve bunların hangi sıklıkla alındığı daha fazla önem kazanmaktadır. Özellikle kişiyi tok tutmaya yeterli olmayacak düzensiz beslenmeye uygun yiyeceklerin tüketilmesi halinde sürekli olarak yemek yeme ihtiyacının ortaya çıkması söz konusu olabilmektedir. Bunu ortadan kaldırmak adına yumurta en etkili besinlerden olmaktadır. Söz konusu yağ yakma olduğunda kişinin ihtiyaç duyduğu tokluk hissini daha kahvaltıdan başlayarak kazanmasını sağlayacak olan bu besin kişinin gün içinde tüketeceği besinleri tüketmeden önce tokluk hissine sahip olduğu için ihtiyacı kadar besin tüketmesini de sağlayacaktır.

Aynı şekilde yüksek enerji ve besin değerleri bakımından özellikle vitamin ve mineralleri ile en etkili atıştırmalık yiyeceklerden olan kuruyemişler de karın yağlarından kurtulmak isteyen kişiler için en etkili yiyeceklerden olmaktadır. Yağlı yiyecekler olması sayesinde tok tutan, kas yapımına yardımcı olan ve açlık hissini minimum noktaya getiren bu yiyeceklerin yağlı olmasının getirdiği kimi zararlardan kurtulmak adına tüketimini sınırlandırmak gerekmektedir.

Sebze ve Yeşil Çayı Günlük Tüketimlerinize Ekleyin!

Besin değeri düşük ve kolaylıkla kilo alınmasına sebep olacak yiyeceklerin terk edilmesinin ardından bu yiyeceklerin yerine yağ yakan besinler konulmalıdır. Burada kişilerin miktar bakımından fazla yiyecek tüketme arzusunu kesmeye yardımcı olacak en etkili yiyeceklerden sebzelere yönelmesi gerekir. Ispanak başta olmak üzere yeşil yapraklı sebzeleri çiğ haliyle ya da pişirerek tüketerek kişiler kolaylıkla tüketebileceği bir şekilde bu besinleri alabilmektedir. Sebzeler yağları yakmaya yardımcı olurken kalp ve damar hastalıkları gibi rahatsızlıklar karşısında da etkili koruma sağlar.

Yağ yakma dönemine giren kişilerin karın yağlarını yakan besinler arayışında ilk sıraya koyması gereken ürünlerden biri de yeşil çay olmaktadır. Yağ yakıcı etkisi bulunan EGCG maddesini içinde barındıran yeşil çay kişinin sağlıklı beslenmesine ek olarak tüketebileceği alternatif bir içecek olarak değerlendirilebilir. Kola, çay ve kahve gibi çeşitli zararları olabilecek içeceklerin tüketiminin ardından yeşil çaya geçme ile karın yağlarını eritmede istenilen sonuçları elde etmek mümkün olabilir.

Bir önceki yazımız olan Karın Düzleştirme Hareketleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş