Kolay Örgüler

Hem Kolay Hem Şık Yelek Modelleri

Hem Kolay Hem Şık Yelek Modelleri

Hem kolay hem şık yelek modelleri yaparak, siz de vaktinizi güzel değerlendirebilir hatta bu iş üzerinden para kazanabilirsiniz. Günümüzde bilindiği üzere, örgü işi yaparak, bütçesine katkı sağlayan birçok insan vardır. Eğer sizin de örgüye ilginiz varsa ve bir yerden başlayarak güzel modeller yapmak istiyorsanız, ilk olarak bu işin püf noktalarını öğrenmeniz gerekebilir. Yelek, büyü, küçük ve bebekler için çok fazla tercih edilir. Özellikle küçük bebeklere, sürekli yelek giydirilebilir. Hem kolay hem şık yelek modelleri için, siz de bebek yelek modellerinden başlayabilirsiniz.

Hem Kolay Hem Şık Yelek Modeli İçin Gerekli Malzemeler

  • Orta kalınlığı olan, istediğiniz renkte ip
  • 3 numara şiş
  • Makas

Hem Kolay Hem Şık Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Haroşa örgü tekniği bilindiği üzere, hem çok sade hem de çok kolay bir şekilde yapılan bir örgü modelidir.  Hem kolay hem de şık bir yelek modelleri yapmak istiyorsanız, siz de deneyebilirsiniz. Yapılırken, önemli bir kaç detay vardır. Özellikle örgü bitene kadar, kıvrılma olmaması çok önemlidir. Bunun için örgüye başlamadan önce, mutlaka örgü teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu işinizi kolaylaştırır. Haroşa örgü de ilk olarak dikkat edilmesi gereken, sağ taraftaki şiş, ilmeğin orta kısmından batırılarak yapılmalıdır. Yani kendi tarafınıza doğru yapmanız gerekir. Bu işlem devam ederken, sıra ile yapılması da çok önemlidir. Örgünün düzgün durması için, bu detaya dikkat edilmeli, sıra bozulmadan yapılmalıdır.

İlk olarak yeleğin ön yüzü tamamlanır. Daha sonra ise arka yüz yapılır.  Ön tarafa uygulanan işlemin aynısı, arka tarafa da yapılır. İki yüz de bitince, yelek birleştirilir. Kol kesimi çok önemlidir. Yelekler de kol kesimi için basit ve özel teknikler bulunur. Eğer doğur bir kol kesimi yapılmazsa, potluk olabilir ya da yamuk durabilir. Kesim öncesi, teknik bilgileri okumak gerekir. Bu şekilde doğru bir yol izlenir. Yaka için de aynı şey söz konusudur. Son olarak isterseniz, düğme ya da başka aksesuarlar da ekleyebilirsiniz. Renk sayısını arttırabilirsiniz.

Çok kolay Çok Şık Şahane Bir Model Yelek Modelleri

Çok kolay , Çok şık şahane bir model yelek modelleri

Bir önceki yazımız olan Yarım Papatya Örgü Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
6 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin6
Paylaş
Paylaş