Kolay Örgüler

İğne Oyası Artırma Tekniği Nasıl Yapılır?

İğne Oyası Artırma Tekniği Nasıl Yapılır?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Birçok yerde uygulanan iğne oyası, farklı teknikler bir araya getirilerek ortaya çıkan bir örgüdür. İğne oyası artırma tekniği de bunlardan biridir. İğne oyası birçok şeyde kullanılan bir örgü çeşididir. Genellikle yazmalarda uygulanan iğne oyası, havlu kenarlarında ve diğer süslemelerde de kullanılabilir.

İğne Oyası Motifleri

İğne oyasında birçok motif vardır. Aynı zamanda birbirinden farklı birçok örnekte iğne oyası modeli bulunmaktadır. Normal bir iğne oyası bilen herkes hemen hemen tüm modelleri rahatlıkla yapabilmektedir.  Birçok iğne oyası modeli içinden dilediğiniz modeli rahatlıkla yapabilirsiniz.

İğne Oyası Artırma Tekniği

İğne oyasında uygulanan birçok teknik bulunmaktadır. Bu tekniklerden biri de iğne oyası artırma tekniğidir. İğne oyası artırma tekniği yapılışı ise şu şekildedir;

Artırma tekniği için işe başlarken öncelikle yapılması gereken bir zürafa içine iki kirpik yaparak başlamaktır. Bu kirpikler ufak boyda olmalıdır. Yalnızca iğnenin gireceği büyüklükte kirpikler olması yeterli olacaktır. Daha büyük olmamasına özen göstermelisiniz.

İki tane ufak kirpik yaptıktan sonra, başa ve sona 2 tane batırılmalıdır. İp öndeyken bir adet oluşur, daha sonra yan tarafa geçilir ve tekrar içine batırılır. Tekrar aynı işlem aynı şekilde uygulanmaktadır. Başa 2 ve sona 2 geçişler 1 kabul edilir. Aynı yere tekrar batırılır. Ortadakine ise yalnızca bir kere batırılır. Sona tekrar batırıldığında ilmik sayısının toplamda 4 olması gerekir. Son ilmikte de iki tane batırılır ve sıkıştırılır ve böylece oya bitmiş olur. İğne oyası artırma tekniği bu şekildedir.

Bir önceki yazımız olan Tek Renk Yazma Oyası Anlatımlı Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ