Kolay Örgüler

İğne Oyası Kaya Tekniği Nasıl Yapılır?

İğne Oyası Kaya Tekniği Nasıl Yapılır?

Kaya tekniği ile ortaya çıkarmak istediğiniz iğne oya modelleri için püf noktalar sunuluyor. İğne oyası ile kaya tekniği yapımı aşağıda verilmiştir.

İğne Oyası ile Kaya Tekniği Yapılışı

İğne oyası kaya tekniği nasıl yapılır sorusunun yanıtı veriliyor. Merak ettiğiniz örnekleme için direkt olarak adımlar sunuluyor. Dörtlü kaya yapmanız için uymanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

Zürafa yapmak;

Kaya modelinde de yapılması gereken model ilk olarak zürafa. Bunun için iğne oyası ile zürafa yapmayı biliyor olmanız gerekiyor. Ya da direkt olarak zürafa modellerinin yapımını öğrenerek, kaya modeline geçebilirsiniz.

  • 3 zürafa yapın. Ve 4.zürafayı bitirip ilk zürafaya iğneyi batırın.
  • İğnenin arkasındaki ipi üzerinden 2 kez dolamanız gerekiyor.
  • Diğer aşama ise ipi geri düğümü sıkıştırmanız yeterlidir.

4 taneydi ve böylece 3 tane kalan zürafa üzerinden örmeye devam edeceksiniz. Yani bir tane 1 tane eksilmesi ile iğne oyası ile kaya modeli yapmak için direkt olarak örmeniz gerekiyor. Bu şekilde örerek kaya modelinin tamamlanması gerekiyor.

Kaya Modelinde Dikkat Etmeniz Gereken

4 zürafa modeli üzerinden direkt olarak kaya modelini tamamlayın. Sıralamayı kaçırmadan, direkt olarak azaltma tekniği ile modeli tamamlayabilirsiniz. Aynı işlemi tekrarlayarak her defasında zürafanın başına takıp ipi üzerine koymanız gerekiyor. İğne oyası ile kaya modeli yaparken dikkat etmeniz gerekiyor. Özenle yapın.

Bir önceki yazımız olan Çeyizlik İğne Oyası Havlu Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
3 Paylaşımlar
Paylaş3
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş