Kolay Örgüler

İğne Oyası Kaya Tekniği Nasıl Yapılır?

İğne Oyası Kaya Tekniği Nasıl Yapılır?
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

İğne Oyası Kaya Tekniği Nasıl Yapılır? Kaya tekniği ile ortaya çıkarmak istediğiniz iğne oya modelleri için püf noktalar sunuluyor. İğne oyası ile kaya tekniği yapımı aşağıda verilmiştir.

İğne Oyası ile Kaya Tekniği Yapılışı

İğne oyası kaya tekniği nasıl yapılır sorusunun yanıtı veriliyor. Merak ettiğiniz örnekleme için direkt olarak adımlar sunuluyor. Dörtlü kaya yapmanız için uymanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

Zürafa yapmak;

Kaya modelinde de yapılması gereken model ilk olarak zürafa. Bunun için iğne oyası ile zürafa yapmayı biliyor olmanız gerekiyor. Ya da direkt olarak zürafa modellerinin yapımını öğrenerek, kaya modeline geçebilirsiniz.

 • 3 zürafa yapın. Ve 4.zürafayı bitirip ilk zürafaya iğneyi batırın.
 • İğnenin arkasındaki ipi üzerinden 2 kez dolamanız gerekiyor.
 • Diğer aşama ise ipi geri düğümü sıkıştırmanız yeterlidir.

4 taneydi ve böylece 3 tane kalan zürafa üzerinden örmeye devam edeceksiniz. Yani bir tane 1 tane eksilmesi ile iğne oyası ile kaya modeli yapmak için direkt olarak örmeniz gerekiyor. Bu şekilde örerek kaya modelinin tamamlanması gerekiyor.

Kaya Modelinde Dikkat Etmeniz Gereken

4 zürafa modeli üzerinden direkt olarak kaya modelini tamamlayın. Sıralamayı kaçırmadan, direkt olarak azaltma tekniği ile modeli tamamlayabilirsiniz. Aynı işlemi tekrarlayarak her defasında zürafanın başına takıp ipi üzerine koymanız gerekiyor. İğne oyası ile kaya modeli yaparken dikkat etmeniz gerekiyor. Özenle yapın.

İğne Oyası Kaya Yapılışı

İğne Oyası Kaya Yapılışı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Kolay İğne Oyası İpek Böceği Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ