Kolay Örgüler

İğne Oyası Kelebek Modeli Yapılışı

İğne Oyası Kelebek Modeli Yapılışı

İğne Oyası Kelebek Modeli

İğne oyası kelebek modeli ev hanımlarının işlemelerinde en çok kullandığı modellerin başında gelmektedir. Bu modeli yapımı biraz uğraştırmaktadır. Ancak pratik kazandıkça daha hızlı ilerlediğinizi fark edeceksiniz. İşte modelin yapılışı

Kelebek Modeli Yapımı

İğne oyasından kelebek modeli yapmak için ilk olarak zürafa yamaya başlamalısınız. 2 adet zürafadan sonra bunu 3 sıra devam ettirin. İpi aşağıya ekleyerek işleme devam edin. 9 ya da 10 adet zürafa yapabilirsiniz. Çok boşluk bırakmanıza gerek yok. 10 zürafa yaptıktan sonra 4. Zürafaya kadar deri dönmelisiniz. Burada ipinizi iyice sıkarak birleştirin ve dağ yapın. 2 sıra çıktıktan sonra en başta 2 tane boşluk kalacak gibi ipinizi düz bölüme geçirin. İlk aşama yaptığınız daldan tekrar yapın ve çiçek yapmaya başlayın.

Kelebek Modeli Yapılışı

Zürafanın içine 2 adet zürafa yapın ve bunu 3 sıra attırın. Toplam da 4 sıra olduktan sonra sıra kalana kadar arttırmadan çıkın. Yapacağınız zürafalardan bir tanesinin gözünün büyük olması gerekiyor. Bu noktaya dikkat edin. İpinizi düğüm haline getirerek işleme devam edin.

Kelebek Modelinde Son Aşama

İlk olarak 3 zürafa yapın ve bunu 3 sıra arttırarak devam edin. 5 zürafaya ulaştıktan sonra, ipinizi başa getirin ve düğümünüzü atın. Bu işlemleri yaparken sakın örneği ters çevirmeyin. İğne oyasından kelebek yapımı modeline bu şekilde devam edin. İpi alt kısımda düğümleyin. 3 sıra zürafadan sonra kelebeğin diğer kanadını da 5 zürafaya tamamlayarak bitirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kolay İğne Oyası Kalp Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Esma dedi ki:

    Bu model harika

BİR YORUM YAZ
3 Paylaşımlar
Paylaş3
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş