Kolay Örgüler

İğne Oyası Kirpi Modeli Yapılışı

İğne Oyası Kirpi Modeli Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

İğne Oyası Kirpi Modeli Yapılışı. Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan iğne oyası pek çok farklı alanda özellikle süsleme amacıyla kullanılmaktadır. Zarif görünümünün yanı sıra özellikle yapılan modele göre son derece şık bir görüntüye sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir. Farklı bir görünüme sahip olan kirpi modeli ile havlu veya tülbentlerin daha şık görünmesi sağlanabilir. İlk defa modeli uygulayacak olanlar iğne oyası kirpi modeli yapılışı ile adım adım ilerleyerek modeli hazırlayabilirler. Tülbenttin rengine göre tercih edilecek olan farklı renklerde ki ipler ile daha şık bir görünüm oluşturulabilir.

Tülbenttin kenarlarının dönülmesinin ardından iğne ile tek tek motiflerin tülbent kenarına işlenmesi gerekmektedir. Kirpi modelini oluşturmak isteyenler öncelikle orta kısımda yuvarlak oluşturarak daha sonrasında etrafına dönebilirler. Şık görünümü nedeniyle tercih edilmekte olan iğne oyası kirpi modeli özellikle tülbentlerinizi şekillendirmek istediğinizde tercih edebileceğiniz motifler arasında yer almaktadır. Orta kısımdan başlanarak kenarlarına doğru devam edilmektedir.

İğne Oyası Kirpi Motifi

İğne oyası daha önce denememiş olanlar için zor olabilir. Ancak yine de zaman içerisinde alışacak birbirinden şık motiflerin oluşturulması sağlanabilir. Göründüğümün nedeniyle tercih edilmekte olan iğne oyası zor olduğu kadar ortaya çıkartılan motifler ile özellikle kullanılacak olan tülbentlerin daha şık görünmesini sağlamaktadır. İğneyle tek tek işleme yapılarak motifler ortaya çıkartılmaktadır. Tülbent kenarını dönmek isteyenler iğne oyası modelleri ile tülbenttin içerisinde bulunan renklere uygun şekilde hazırlayacakları kenarları ile daha şık ve kullanışlı tülbentler hazırlayabilirler.

İğne Oyası Kirpi Modeli Böylesini Görmediniz

İğne Oyası Kirpi Modeli Böylesini Görmediniz

Bir önceki yazımız olan Birbirinden Güzel Tülbent Oyaları başlıklı makalemizde Anlatımlı Tülbent Modelleri, Birbirinden Farklı Tülbent Oyaları ve Kolay ve Şık Tülbent Tarifi ve Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ