Kolay Örgüler

İğne Oyası Kuyumcu Kafesi Nasıl Yapılır?

İğne Oyası Kuyumcu Kafesi Nasıl Yapılır?

İğne oyası kuyumcu kafesi nasıl yapılır? İğne oyaları arasında dikkat çeken bir model olduğundan, siz de püf noktalara göre yapmayı deneyebilirsiniz.

İğne Oyası Kuyumcu Kafesi Yapımı

Yapmak istediğiniz kuyumcu kafesi örneği için iğne oynaşı kuyumcu kafesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı veriliyor. Dikkatli şekilde hareket etmeniz durumunda, siz de bu örneği yapabilirsiniz.

Kumaş;

Kumaşın son derece ince ce yumuşak olması gerekiyor. Kumaşı temizleme konusunda bir teknik olduğunu bilmelisiniz. Kumaş seçiminizin doğru olması önemlidir.

Yapılırken;

Kumaşın kıvrılması ve parmağa dolanması gerekiyor. Videoları izleyerek detaylı görebilirsiniz. Kuyumcu kafesinin zürafanın geri dönüşünden geldiğini bilmelisiniz. Bu örneği bilenler çok daha kolay şekilde yapabilir. İğne oyası ile kuyumcu kafesi yaparken zürafa örneğini yapacaksınız. Sonrasında geri dönüş ile onu kuyumcu kafesine benzeteceksiniz.

Zürafanın içine girin ve ipi zürafanın üzerine atın. İğnenin arkasındaki ipi iğneye iki kere doladıktan sonra tekrar çekin. Aşağı inip iki tane dolayın ve oturup, sıkıştırın. Bu şekilde son derece kolay şeklide kuyumcu kafesinin yapılması sağlanacaktır.

Kuyumcu Kafesinde Dikkat Etmeniz Gereken

Yaptığınız modellemenin ardından, direkt olarak kafesin oluşturulmasını art arda yapacaksınız. Bu şekilde modeli tamamlamanız durumunda, iğne oyası ile kuyumcu kafesi yapılırken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Tamamlaya dikkat ederek, doğru ip ve iğne kullanımı sayesinde örgü modelin tamamlanması sağlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ardıç İğne Oyası Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
8 Paylaşımlar
Paylaş4
Tweetle
Pin4
Paylaş
Paylaş