Kolay Örgüler

İğne Oyası Pır Pır Modeli Yapılışı

İğne Oyası Pır Pır Modeli Yapılışı

İğne oyası yapılışı birçok kişinin düşündüğünden çok daha kolay ve pratik olmuştur. Herkes tarafından yoğun bir şekilde ilgi gören bu motiflerin yapımı oldukça basittir.

 Yapım aşamasına başlamadan önce sizlerin ilk olarak dikkat etmesi gereken şey yapacağımız yerim ilk kıvrımına gerçekleştirmek ve bu şekilde üstüne yapılacak motifin çok daha iyi bir durumda sunulmasını sağlamaktır. Bu işlemin ardından alt kıvrımın üzerine 1 adet kare işlem yapmanız gerekmektedir. Daha sonra bunun üzerine 6 adet halka oluşturmanız şeklin çok daha iyi bir şekilde oturmasını sağlayacaktır. Tüm bu işlemi ilk sıra için gerçekleştirdikten sonra bir sonraki aşamaya rahatlıkla geçebilirsiniz.

En Basit Motifler

12 dakikada iğne oyası sıralı pır pır modeli düşünüldüğünden çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlemi yaparken genel olarak iki renk tercih etmeniz motifin bittikten sonra çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Alt motif oluşturduktan sonra yeni başlayacağını direnci ortadaki butonlar geçirerek bir zincir atınız. Şekilde yine üst katman için 6 tane halka oluşturunuz. Bütün bunları gerçekleştirdiğinizde dilediğiniz gibi iki katlı bir olacak biçimde bir motifin oluşmasını sağlamış olacaksınız. Sıralı pırpır modeli anlatımlı yapılışı sayesinde herkes kısa süre içerisinde istediği motifi çok daha kolay bir şekilde oluşturabilecektir. Sizler de gerekli noktalara dikkat ederek bu motifleri oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnci Boncuktan Çiçekli Tığ Oyası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek