Kolay Örgüler

İki İlmekli Örgü Modeli

İki İlmekli Örgü Modeli

İki İlmekli örgü modeli, çoğu parça da tercih edilir. Güzel ve ilgi çekici bir görünümü vardır. Örgü örmek çoğu insan için bir hobi haline gelmiştir. Özelikle stresli olan kişilere tavsiye edilir. İnsanın kafasını boşaltması için, iyi bir seçenektir. Bazı kişiler ise örgü de kendini geliştirmiş ve bunu bir ticaret haline getirmiştir. Evden yapılan örgüler çeşitli yerlere ve kişilere satılır. Bundan da iyi bir ek kazanç el de edilebilir. Örgü örmek isteyen ve zor olduğunu düşünen kişiler için de birçok imkân vardır.

Örgü terimleri ve şemalarına bakarak, hiç bilmeden örgü örmeyi çözebilirler. Basit modellerden başlayıp, zor modellere doğru kendilerini geliştirebilirler. İki ilmekli örgü modeli çeşitlerinde öne çıkanlar, yelek, süveter, atkı, bere ve bebek ürünleri olarak sıralanabilir.

İki İlmekli Örgü Modeli İçin Malzemeler; 

  • 3 numara şiş 
  • 1 adet akıllı ip (Alize marka) 

İki İlmekli Örgü Modeli Yapılışı; 

İki İlmekli örgü modeli oldukça basittir. İki ilmek alınarak yapılır. İlk olarak ilmek almayı bilmek gerekir. Daha sonra oldukça basit ve sade görüntüsü olan bir model ortaya çıkacaktır. İlmek almak şu şekilde yapılır;

• İlk olarak iplik baş parmak ve işaret parmağı arasına alınarak şişe ilmek atılır. İlmek atmayı, şemalı olarak bakıp yapabilirsiniz. Yani baş parmak ile işaret parmağı ipliğin yanlarından geçerek birleştirilir.

• Ardından işaret parmağı kısmında kalan yere bir kere batılır ve çekilir. İlmek çekildikten sonra, şişin üzerine alınır. Kaç İlmekli örgü yapılacaksa, o kadar bu işlemi yapmak gerekir. Bu örgü iki İlmekli olduğu için, iki ilmek alınır ve örgü aşağıya doğru uzatacak şekilde örülür. Ortaya çıkan şekilde sadece iki ilmek olur ve uzunlamasına gelir

• Akıllı ip kullanarak, örgünün kendinden desenli olmasını sağlayabilirsiniz.

• Eğer yelek örecekseniz, hem arka yüzü hem ön yüzü bu şekilde yapılıp, birleştirme yapılmalıdır.

• Battaniye için, istediğiniz genişlik ve uzunlukta iki İlmekli örgü örebilirsiniz.

Siz de boş zamanlarınızı yeni şeyler öğrenerek doldurabilir, örgü ile yeni bir hobi edinebilirsiniz. El emeği şeylere talep fazladır. 

İki İlmekli Çok Kolay Cimcime Örgü Modeli

İki İlmekli Çok Kolay Cimcime Örgü Modeli

Bir önceki yazımız olan Boyunluk Modeli Örgü Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
1 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş