Kolay Örgüler

İncili Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

İncili Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Havlularda sık sık kullanılan bir model olan incili havlu kenarı mutlaka çeyizlerde olması gereken bir modeldir. Genç kızların çeyizine konulan birçok farklı modelde havlu kenarları vardır. Bunlardan biride incili havlu kenarıdır. İncili havlu kenarı modeli mutlaka her genç kızın çeyizinde olması gereken son derece şık ve zarif bir modeldir. Yapımı zor olmayan bir model olmakla birlikte sık sık örgü severler tarafından yapılan bir modeldir.

İncili Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

İncili çeyizlik havlu kenarı yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler; öncelikle zevkinize uygun renkler olan bir havludur. Daha sonra bu havlunun içindeki işleme ile aynı renkte bir ip almalısınız. Tığ ve incilerinizde varsa örmeye başlayabilirsiniz.

İncili çeyizlik havlu yapımı kolay bir örnektir. Havlu kenarlarında son derece şık olan ve çok beğenilen modellerden biridir. Genellikle bu model geniş olarak örülmelidir. İncili modeli örmeye başlamadan önce yapmanız gereken havlunuzun kenarına tığ batısı girilmelidir. Bu model hem büyük havlularda hem mutfak havlularında hem de yazma kenarlarında uygulanabilen bir modeldir.

On milimlik halkalar ve sıralı inciler ( 4 ml) ihtiyacınız olan diğer malzemelerdir. Halkanızın içini doldurarak işe başlarsınız. 2 sık girdikten sonra 6 zincir çekerek sıralı inciler alınır. 8 tane sık iğnesi doldurulur. Tekrar 6 zincir çekilir ve yandaki inci boşluğuna atılır. Tekrar zincire dönülerek 8 tane sık iğnesi yapılır. Bu işlemler halkanın içinde 15 tane inci olana kadar yapılır. Kalan kısma ise sık iğnesi yapılır. İncilerin üzerinden 3’er zincir çekerek atlayabilirsiniz. İncili havlu kenarı kolay olan bir modeldir.

Bir önceki yazımız olan 4 Halkalı İğne Oyası Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
1 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş