Kolay Örgüler

İncili Örümcek Oyası Yapılışı

İncili Örümcek Oyası Yapılışı

Tığ ile örülen incili örümcek modeli, çeyizlerde rahatlıkla kullanılabilen, yazmalara örülebilecek şık bir modeldir.

Çeyizinizde bulunabilecek oya modelleri arasında İncili örümcek oyası modeli bulunmaktadır. Yazma kenarlarında rahatlıkla uygulanabilecek bir model olan incili örümcek oyası yapımı da kolay olan bir örgüdür. Farklı bir model istiyorsanız, hem yapımı kolay olan hem de zarif bir model olan incili örümcek oyasını yazmalarınızda rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

İncili Örümcek Oyası Nasıl Yapılır?

İncili örümcek oyası örmek için ihtiyacınız olan malzemeler; tarzınıza ve zevkinize uygun renklerde bir yazma, yazmaya uygun renkte bir ip, tek inci ve tığdır. Başka bir malzemeye ihtiyacınız yoktur. Son derece pratik bir model olan incili örümcek oyası birkaç farklı teknikler bir araya gelerek ortaya çıkmaktadır.

İncili Örümcek Oyası Yapımı

Son derece zarif bir model olan incili örümcek oyası, beyaz incilerden meydana gelir. Örgü örmeye başlarken yazmanızın kenarına mutlaka tığ battısını yapmalısınız.

Tığ battısı yapıldıktan sonra normal boyutlarda örümcek yapılır. Örümcekler çekilir ve yandaki tığ battıya girilir, kapatılır. Aynı boyda örümcekler çekilerek aynı işlem tekrarlanır. İlk sıra için yalnızca bu işlem yapılmaktadır. Üst sıraya yapılan işlem 4 örümceğin kanadı çekilerek uzatılır. İpin ucu alınıp sabitlenir. 5 zincir çekilir ve bir inci alınarak kapatılır. 4 zincir çekilir ve yuva elde edilip kapatılır. Tekrar dört zincir çekilip aynı noktada kapatılır. Bu işlem 5 kez tekrarlanır. Ve devamında 4 örümceğin tek kanadı uzatılarak çekilir. Yukarıda yazılı olan işlemler aynı inci için tekrarlanır. Görüldüğü gibi İncili örümcek oyası örneği son derece kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Fıstık Oyası Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek