Kolay Örgüler

İpi Koparmadan Giden Tek Sıra İki Renkli Oya Yapımı

İpi Koparmadan Giden Tek Sıra İki Renkli Oya Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Oya yapımı tüm kadınların vazgeçemediği bir alan olarak uzun yıllardan beri çok yoğun bir ilgi görmüştür. Sizlerin çok zevk alacağı bu motifler oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır.

İstediğiniz şekilde bir motif oluşturabilmeniz için öncelikli olarak bu motifi nereye yapmak istiyorsanız ilk olarak 13 tane tığ batısı olarak da bilinen motifin alt kısmına yapmaya başlayarak süreci devam ettirmeniz gerekir. Bu sürece daha sonra 9 adet zincir çekip daha sonra bu zinciri inceleyerek aşağıya kadar işlemesini yapabilirsiniz. Bu şekilde iki dalga oluşturmanız ve bu iki oluşumun ortasında 3 adet tepe oluşturarak birleştirmeniz mükemmel bir görünümü başlatmanıza yardımcı olacaktır.

En Basit İğne Oyası Yapımı

İpi koparmadan giden tek sıra iki renk oya yapımı sizler için düşündüğünüzden çok daha pratik bir motif yapımıdır. Motifte yaptığınız küçük dalgalandırma halinde buralara batıp çıkmanız sayesinde büyük büyük motiflerin oluşmasına yardımcı olacaktır. Tüm bunları ipi kopmadan devam ettirmemiz istediğiniz şekillerde bir motifin kısa sürede oluşmasına yardımcı olacaktır. Motifinizi oluştururken kaç adet zincir çekip motif boyutunuzun kaç olacağına net sayılara uygun devam etmek zorunda değilsiniz. Dilediğiniz şekillerde sizler de bunun boyutunu belirleyebilirsiniz. Tek sıra iki renk oya yapımı oldukça kolay ve oldukça zevklidir. Sizler de bu şekilde doğru bir motif oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çiçek ve Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı başlıklı makalemizde Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı, Yazma Oyası ve Yazma Oyası Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ