Kolay Örgüler

Kabartma Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kabartma Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kabartma motifli bebek battaniyesi yapılışı anneler bebeklerinize sıkıca saracak bu güzel ve şık modeli yapmaya hazır mısınız? Bebek battaniyesi yapılışı diğer örgü modellerine göre yapımı oldukça kolay ve pratiktir. Kabartma motifi kullanarak bebek battaniyelerine ağır ve gösterişli modeller yapılabilir. Bu yazımızda sevgili anneler sizler için kabartma motifli bebek battaniyelerinin yapılışından bahsedeceğiz.

Motifli Bebek Battaniyeleri Yapı Mı

  • Tığ olarak 2.5 numaralı tığ kullanıyoruz.
  • Taban olarak Beyaz renk ile başlıyoruz.
  • Yaklaşık olarak 50 tane zincir çekerek başlıyoruz. Sizlerde yapacağınız bebek battaniyesinin ölçüsüne göre zincirinizi çekebilirsiniz. Fazladan zincir çekmenizi öneririz çünkü daha sonra zinciri kesmek kolay olmaktadır ve örneğimize devam ediyoruz.
  • Geriye doğru 5 zincir giderek 5 adet trabzan yapıyoruz. 5 adet trabzan yaptıktan sonra ilk baştaki zincirimize dönüp bir adet popcorn oluşturuyoruz. Sıra sonuna kadar aynı şekilde ilerliyoruz.
  • İlk sıramız bitirildikten sonra diğer rengimize geçerek yapmış olduğumuz v desenin içine 2 sefer çekmiş olduğumuz trablardan 2 zincir çekerek 3 tane trabzan yapıyoruz. Yine sıra sonuna kadar bu işlemi yapıyoruz.
  • İlk başta yapmış olduğumuz popcorn gelerek beyaz renkli ipmiz ile 3 defa zincir çekerek yeni bir popcorn oluşturuyoruz ve 3 zincir çekerek bir altdaki popcorn tepesinden alarak 3 tane trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme yine devam ediyoruz.
  • Biz 2 renk kullanmayı tercih ettik siz isterseniz 3 renk kullanaraktan battaniye modelini örmeye devam edebilirsiniz.

Bu güzel modeli sağlıkla örmenizi ve bebeklerinizi sıcak tutmasını temenni ediyoruz. Örgü sever hanımlar sizlerle her gün yeni bir örgü modeli örmeye ve sizlere de öğretmeye çalışıyoruz. Farklı bebek örgüleri modelleri için bebek örgüleri kategorimize göz atmanızı tavsiye ederim.

Tığ İşi Motifli Bebek Battaniyesi

Tığ İşi Motifli Bebek Battaniyesi

Bir önceki yazımız olan En Yeni Bebek Örgü Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ