Kolay Örgüler

Kabartma Motifli Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Kabartma Motifli Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Kabartma motifli örgü bebek battaniyesi modelleri,  hem hediye etmek hem de satıp  para kazanmanız için, oldukça ideal bir modeldir.  Örgü yapımı, son yıllarda daha popüler bir hale gelmiştir. Bunun nedeni, insanların el emeği olan şeyleri almak için, talebin yoğun olmasıdır. Örgü yapmak il aşamada zor olarak görünse de bir kaç teknik bilerek, siz de evde çok basit örgüler yapabilirsiniz. Hem vaktiniz güzel geçer, hem de bütçeye katkı sağlamış olursunuz. Kabartma motifli örgü bebek battaniyesi modelleri için merak ettiklerinizi, yazının devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Olan Malzemeler;

  • 3 farklı renkte ip ( İplerin rengi uyumlu olmalıdır.)
  • 5 Numara Tığ

Kabartma Modelli Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebekler doğumdan itibaren oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Doğumdan itibaren de sıklıkla battaniye kullanılır. Bebeğin sağlığı ve rahatı için, pamuktan ip tercih edilmesi gerekir. Siz de yaparak, hem kendi çocuğunuz için hem de sevdiklerinizin bebekleri için tercih edebilirsiniz.  Oldukça pratik bir modeldir. Ayrıca ekomiktir. El emeği fazla olduğu için, bir gelir el de etmek adına siz de satabilirsiniz. Önemli olan kabartma motiflerinin düzgün çıkması, ve örgünün formunun iyi olmasıdır. Sürekli yaparak ve teknik bilgiler öğrenerek, elimizde ki işleri daha çabuk bitirebilirsiniz. Örgü örmek zihni boşaltmaya, vaktinizi daha iyi geçirmenize yardımcı olur.  Siz de kabartma motifli örgü bebek battaniye modeli yaparak başlayabilirsiniz. Bu bir tığ işidir. Bu yüzden asil bir görünümü vardır. Mümkün olduğunca dolgun ve motifler büyük olmalıdır.

  • İki ters iki düz olacak şekilde lastik örgü yapımı ile başlanır. Yeterince yapıldıktan sonra, 3 sıra düz örgü örülür. Öbür sıraya gelindiği zaman da kabartma modeli yapımına başlanır.
  • 3 ilmek düz, diğer ilmeğe ise 3 ekleme yapılarak devam edilir. Daha sonra yine 3 tane, ters örgü yapılır. Böylelikle kabartmalar oluşur.
  • Arka taraf tamamen farklıdır. Bütün ilmekler ters örülür.

Örgünün en önemli kısmı olan kabartmaların yapımı, bu kadar basittir. Siz de deneyebilirsiniz. İlk kez yapıyorsanız, basit bir  düz örgüye kabartma motifi kullanabilirsiniz.

3D Kabartmalı Örgü Modeli Yapılışı

3D Kabartmalı Örgü Modeli Yapılışı

Bir önceki yazımız olan En Yeni Bebek Örgü Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
7 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin7
Paylaş
Paylaş