Kolay Örgüler

Kadife Boncuktan Kiraz Oyası Yapımı

Kadife Boncuktan Kiraz Oyası Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Başörtüleri süslemek isteyenler için oya modelleri tercih edilecek birbirinden farklı seçeneklere ulaşılmasını sağlamaktadır.

Oya işlerken kullanılacak olan aksesuarlar modellerin daha farklı görünmesini sağladığından kadife boncuktan kiraz oyası yapımı şık görünümü sayesinde süslemek istediğiniz başörtülerde kullanacağınız modellerden biridir. Kadife boncuklar kullanılarak hazırlanan olan model için öncelikle başörtüsünün kenarlarının dönülmesi gerekir. Tığ ile yapılacak olan işleme sayesinde kenarlarının dönülmesi ve oya için hazır hale getirilmesi sağlanabilir.

Kadife boncuk ile hazırlanacak olan kiraz oyası motifi özellikle uygun renklerdeki başörtüler de tercih edilecek kenarlar arasında yer almaktadır. Alt kısımdan başlanarak devam edilecek olan motifte sıralı olarak işleme yapılmaktadır. Her bir boncuk ile kiraz oyası yapılarak daha sonrasında aynı şekilde uzun başörtü kenara hazırlanmaktadır. Yeşil renkteki ip ile yapılacak olan işleme daha şık bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Koyu veya açık yeşil ip kullanılarak aynı model oluşturulabilir.

Kiraz Oyası Nasıl Yapılır?

Başörtüsü kenarını işlemek isteyenler için tercih edilebilecek modeller arasında özellikle birbirinden farklı seçenekler yer almaktadır. Kolay işlenebilir olması nedeniyle tercih edilen boncuktan kiraz oyası yapımı kullanacağınız boncuk ile kısa sürede oyayı tamamlamanızı sağlamaktadır. Yapraklarının işlenebilmesi için uygun ip kullanılması gerekir. Daha sonrasında modelde belirlenen yerlerde kullanılacak olan kadife boncuklar ile kiraz görünümü verilmektedir. Tığ ile oya yapmak isteyenler kırmızı kadife boncuk ile modeli hazırlayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Çiçek ve Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı başlıklı makalemizde Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı, Yazma Oyası ve Yazma Oyası Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ