Kolay Örgüler

Kadife İp İle Bebek Battaniyesi Yapımı

Kadife İp İle Bebek Battaniyesi Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kadife ip ile bebek battaniyesi yapımı işlemleri son yıllarda daha çok merak edilir oldu. Örgü dünyasında bebek battaniyesi çeşitleri sıklıkla yapılır. Bebeklerin hassas olan vücutları için battaniye çeşitleri her zaman kullanılır. Genel olarak bebek battaniyesi çeşitlerinin kullanımları pratik oluyor. Bu yüzden de her geçen gün bebek battaniyesinin örgü dünyasında ki yeri daha çok güçlenmektedir. Özelliklede son yıllarda kadife ip çeşitleri ile bebek battaniyesi modellerinin yapılışları tercih ediliyor. Genel olarak örgü sevenler için bebek battaniyesinin yapılış süreçleri kolaydır. Model türlerine göre yapılış süreleri değişebilir. Ama genellikle benzer olan modeller tercih edilir. Kadife ipin genel kullanım yapısı ile bebek battaniyelerinin örülmesi daha çok kolay oluyor. Pek çok örgü seven kadife olan ip türü ile bebek battaniyesi örgü işlemlerinde 5 numara tığ tercih edilir.

Kadife İp İle Bebek Battaniyesi Yapım Aşamaları

Son yılların trend örgü modelleri arasında bebek battaniyesi yer alır. Kadife olan ip türleri ile bebek battaniyelerinin yapılış işlemleri pratik olarak sağlanır. Genel olarak tercih edilen kadife ip ile bebek battaniyesi yapım aşamaları şu şekildedir;

  • Sayısız zincir çekme ile bebek battaniyesine başlanır. Genel olarak yaklaşık 100 zincir ile başlanır.
  • Ardından ilk iki zincir boşluğu atlanır.
  • Üçüncü zincir boşluğuna sıkı iğne işlemi yapılır.
  • Bir zincir çekilir; bir zincir boşluğu atlanarak diğer zincir boşluğuna sıkı iğne yapılır. Bu işlem sıra sonuna kadar devam eder.
  • İki zincir çekilir. İlk boşluk içinden sıkı iğne yapılır.
  • Bir zincir aradaki sıkı iğne boşluğu atlanır ve tekrardan sıkı iğne çekilir. Sıra sonuna kadar bu işlem devam eder. Sıra sonunda ise sıkı iğne boşluğunda değil; sıkı iğnenin içinde zincir çekilir.
  • İki zincir çekilir. Ara boşluktan sıkı iğne yapılır.
  • Bir zincir çekilir. Ara boşluktan zincir çekilir. Bu işlem sıra sonuna kadar devam eder. Sıra sonunda yine en son halkanın içinden sıkı iğne yapılır.
  • Battaniyenin istenilen boyuta gelmesi ile en son sırada sadece ipe iki düğüm atılır. Battaniye düğümlerin atılması ile son bulunur.

Kadife İp İle Bebek Battaniyesi Yapılışı Örgü Modelleri

Kadife İp İle Bebek Battaniyesi Yapılışı Örgü Modelleri

Bir önceki yazımız olan Kolay Örgü Bebek Bandana Yapımı başlıklı makalemizde Bandana Nasıl Örülür, Bebek Bandana Yapılışı ve Kolay Bandana Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ