Kolay Örgüler

Kalın Şiş İle Örgü Nasıl Örülür?

Kalın Şiş İle Örgü Nasıl Örülür?

Şişler ile yapılan örgü modelleri oldukça çeşitli olup yaşlı ve gençlerin elinde gördüğümüz el işlerinden biriside kalın şişle örülen örgülerdir. Tüm insanlara hitap edebilecek pek çok çeşit örgü modelleri günümüze kadar gelmeyi başarmış bu kültürün hala sürmesine devam edecekler gibi duruyor. İnce şişler ile el işi yapılmasının kolay olmasından dolayı tercih edilebilir oranı fazla olsa da kalın şiş ile örgü yapmak isteyenlerin sayısı da bir o kadar fazladır. Kalın şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler için kalın şiş ile örgü nasıl örülür? Hakkında yazımı sizler için hazırladım yazımın devamını okuyarak kalın şişler ile örgülerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kalın Şiş ile Örgü Yapımında Dikkat Edilecek Hususlar

Örgüye başlamadan önce mutlaka kalın şiş ile örgü yapımında dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi sahibi olmanız iyi sonuçlar çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

  • Kalın şiş ile örgü yapacaksanız eğer, mutlaka şişin numarasına uygun iplerden kullanmanız gerekmektedir. İnce olan iplerle yapılan örgüler hoş durmayıp modeli tam anlamıyla ortaya çıkaramaz ve delikli oluşumlar meydana gelebilir.
  • Elinizin hakim olabileceği numaraya kadar şiş seçmenizde, örme aşamasında yaşayacağınız zorlukları en aza indirmede faydası olacaktır.
  • Eğer çok kalın bir şiş ile çalışma yapacaksanız, örgünün ilk ilmeklerini yapabilmek için kalın bir tığ ile bu işlemi yapmanız daha kolay başlamanızı sağlayacaktır.
  • Seçeceğiniz örgü modeli kalın şiş ile örülebilecek nitelikte olup modelleri çok iyi şekilde ayarlamanız gerekiyor. Kalın şişe uygun olmayan modeller güzel görünüm vermeyeceği için bu konuya dikkat edilmesi gerekir.

Kalın Şiş ile Yapılan Örgü Modelleri

Kalın şiş ile yapabileceğiniz çok çeşitli örneklere sahip olan modeller günümüzde de moda akınına uğramaya devam ediyor. Örgü örmek isteyip neye karar vereceği konusunda kararsız kalanlar için birkaç adet kalın şiş ile yapılan örgü modellerisıralayacağız. Kalın şiş ile yapılan şallar günümüzde oldukça moda olup şık görünümü sayesinde her yerde kullanabilirsiniz. Bunun yanında kışın kullanabileceğiniz kalın ipli hırka, bere ve atkı modelleri oldukça şık şekilde tasarımlarıyla ön planda olan el işleri arasındadır. İster kendinize ister sevdiklerinize her kişiye yakışacak modellere ulaşmak çok kolaydır. Hatta kalın şişler ile banyonuza paspaslar yaparak ortamı daha hoş hale getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Düz Örgü Nasıl Örülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
14 Paylaşımlar
Paylaş11
Tweetle
Pin3
Paylaş
Paylaş