Kolay Örgüler

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı

Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı

El işlerinin en bilindiği olan lif yapımı, geleneksel kültürümüzün en güzel örneklerinden biridir.

Her genç kızın çeyizinde olan kar tanesi lif modeli yapımı birçok kişi tarafından izlenmektedir. Rengarenk ya da iki renkten yapılan bu örgü çeşidi, oldukça şık görünmektedir. Özellikle kış aylarında kar tanesi figürlerinin gündeme gelmesi hediyelik olarak bu ürünün seçilmesini sağlamıştır. Kar tanesi motifleri söz konusu olduğunda birçok kişinin aklına gelen lifler, çocuklara hediyelik olarak da verilebilir. Bebeği olan bir aileye bu lifi organik iplikle örerek hediye edebilirsiniz.

Elinize İpliği Tığı Alın, Hemen Yapmaya Başlayın

Çeşitli videoalar izleyerek bu modelin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Kar tanesi lif yapılışı için öncelikle hangi renkler tercih edeceğinizi seçmelisiniz. Mesela beyaz ve açık mavi bu lif için çok güzel ve anlamlı olabilir. Kız çocuklarının çok sevdiği Elsa çizgi filmini hatırlatan figür son derece fazla beğenilebilir. Renk seçenekleri arasında pembe mavi de çok güzel olur.

Farklı Renklerle Model Ortaya Çıkar

Tek renk de yapabilirsiniz ama modelin ortaya çıkması için en az iki renk kullanmanız daha iyi bir tercih olur. Kar tanesi lif yapımı tığ işi bilen herkesin yapabileceği kolaylıktadır. Yalnız biraz dikkat istediğinden iyice incelenerek yapılması gerekir. Kararlı biçimde yaptığınızda memnun kalacağınız bu modelleri çeyizinizde kullanabilir, sevdiklerinize ev hediyesi olarak götürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kare Helezon Lif Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
1 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş