Kolay Örgüler

Kaş Ve Kirpiklere Bitkisel Bakım Tavsiyeleri

Kaş Ve Kirpiklere Bitkisel Bakım Tavsiyeleri

Güzelliğinize güzellik katan kaş ve kirpikleriniz için sağlıklı ve güzel bir görünümü sağlayacak en doğal yöntem olan bitkisel bakım araçlarını kolayca uygulayabilirsiniz. Bitkilerin mucizevi etkisi ile doğal bir güzellik için kimyasal ürünlere yüksek meblağlar harcamaya gerek kalmadan evde kendinize kolayca uygulayabileceğiniz en doğru formüllere rahatça ulaşabilirsiniz. Bitkilerin sağladığı doğallık ile hem cildinizin sağlığını korumuş ve arttırmış olacak hem de aradığınız bakıma kavuşacaksınız. Kaş ve kirpik bakımının önemi ve sağlıklı bir bakım için etkilerini kısa zamanda göreceğiniz kaş ve kirpiklere bitkisel bakım tavsiyeleri kolayca bulunabilecek bitkilerden oluşmaktadır.

Kaş ve Kirpik Bakımı
Kaş ve Kirpik Bakımı

Yüz Bakımında İhmal Edilen Kaş Ve Kirpik Bakımı

Cilt ve saçları için gereken bakımı uygulayan ve araştıran birçok insan tarafından ihmal edilen kaş ve kirpik bakımı yüz ve genel güzelliği bozabilmenin yansıra sağlığa da olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Saçlar için uygulanan çok çeşitli bakım uygulamaları kadar kaş ve kirpiklerinde bakıma ihtiyacı vardır. Uzun süre bakımsız kaldığında dökülebilen ve mat çirkin bir şekil alabilen kaş ve kirpiklerin ihtiyaç duyduğu bakımı uygulayarak sağlıklı ve güzel bir görünüm elde etmek mümkün. Cilt sağlığı ve güzel bir yüzün korunması için uygulanabilecek en doğru bakım ürünleri şüphesiz ki bitkisel olan tamamen doğal formüller olsa da bu bakımın etkili olmasının ilk yolu da kaş ve kirpikleri korumak ile başlar.

Doğru Bakımın İlk Etabı Kaş Ve Kirpikler İçin Koruma Yöntemleri

Yüz güzelliğinin önemli bir parçası olacak kaş ve kirpikler için uygulanan bakımlara geçmeden önce dikkat edilmesi gereken öncelik olarak kaş ve kirpikler için koruma yöntemleri ile başlamak gerekir. Kaş ve kirpiklerin sağlığına olumsuz etki edecek kaçınılması gereken etmenleri ve dikkat edilecek detayları şu şekilde özetleyebiliriz;

 • Mümkün olan en kısa sürede mutlaka makyajı temizlemek gerekmektedir.
 • Yanlış ve dikkatsiz makyaj uygulamaları. Özellikle metalik kirpik kıvırma aletlerinin temizliği.
 • Başka birinin makyaj eşyalarını kullanmak sağlığına olumsuz etki etmektedir.
 • Yetersiz beslenme. Özellikle A, B ve H vitamini eksikliği
 • Soğuk ve nemli havalar kaş ve kirpikleri olumsuz etkilemektedir.
 • Düzenli olarak kaş ve kirpiklerin temizlenmemesi.
 • Kirpik ve kaşların her gün küçük bir fırça ile taranması oldukça yararlıdır.
 • Sağlığa olumsuz makyaj malzemeleri özellikle suya dayanıklı rimel gibi ürünlerden kaçınmak gerekir.

Çağlar Boyunca Kullanılan Mucizevi Bitkisel Bakım Sırları

Tarih boyunca kadınların bakımları için başvurduğu bitkisel bakım ile doğal bir güzelliğe kendi kendinize uygulayabileceğiniz tarifler ile kavuşmak mümkün. Makyaj temizlendikten sonra uygulayabileceğiniz tamamen doğal olan bu mucizevi bitkisel bakım yöntemlerinden başta gelenleri şunlardır;

 • Lavanta Yağı: Güzel kokusu ile bilinen lavanta bitkisinden elde edilen yağ güçlü bir anti bakteriyel özelliği göstermektedir. Kaş ve kirpiklerinizde oluşabilecek bakterilerden kurtulmak için kullanılmaktadır.
 • Hint Yağı: Bitkisel tohumlardan elde edilen Hint yağı besleyici olduğu kadar nemli ve güzel bir görünüm için kullanışlıdır. Her gece uykudan önce kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. İçerisine bir parça zeytinyağı katarak daha besleyici bir hale getirebilirsiniz.
 • Yeşil Çay: Antioksidan özelliği sayesinde uygulanışı ile kısa sürede etkili bir sağlık kazandıracaktır. Gece yatmadan önce demlenmiş ve soğutulmuş bir çay bardağı kadar yeşil çayı bir pamuk yardımı ile sürerek kısa sürede etkisini görebilirsiniz.
 • Papatya Çiçeği: Hemen her yerde yetişen bir çiçek türü olan papatya kaş ve kirpik bakımında her zaman uygulayabileceğiniz birçok bakımdan önemli faydaları olan bir bitkidir. Sıcak su ile demlediğiniz birkaç adet papatya çiçeğini soğuduktan sonra pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz.

Kaş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kaş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Ruj Sürmenin İncelikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş