Kolay Örgüler

Kesme Şeker Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Kesme Şeker Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Örgü işini sevenlerin için bebek yeleği modelleri oluşturmak için kullanılabilecek farklı motifler arasında yer almaktadır.

Son derece şık bir görünüme sahip olmasının yanı sıra kesme şeker örgü bebek yeleği yapılışı tek parça halinde hazırlanması nedeni ile tercih edilmektedir. Kısa sürede tamamlanacak olan örgü işleminin ardından kenarlarından dikilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Örgü örerek bebek yeleği hazırlamak isteyenler için kullanılabilecek modeller arasında yer almaktadır.

Verilen ölçüler üzerinden yapılacak olan örme işlemleriyle tek parça halinde hazırlanmaktadır. Kız ya da erkek bebekler için örmek isteyenler farklı renk seçeneklerinde ip tercih edebilirler. 54 ilmekle başlanan kesme şeker örgü bebek yeleği 25 kutu şeklinde görünmektedir. İki ters aynı zamanda iki düz şeklinde örgüye devam edilmektedir. Her aşamada verilen bilgiler üzerinden uygulama yapılması modelinin sorunsuz şekilde çıkartılmasını sağlamaktadır. Tek parça halinde örülecek olan model bu sayede devam ettirilerek kollar, sırt kısmı, boyun kısmı ve ön kısmı hazırlanmaktadır.

Kesme Şeker Örgü Bebek Yeleği Modelleri

Bebekler için yere görmek isteyenler özellikle şık görünümü ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle kesme şeker örgü modeli ile hazırlanacak olan bebek yeleğini tercih edebilirler. Tek renk ile örtü yapılabileceği gibi istenildiğinde renkli ipler kullanılarak daha da farklı bir görünüm ortaya çıkartılabilir. Şiş ile örgü yapılarak model hazırlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kız Bebek Yeleği Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin2
Paylaş
Paylaş