Kolay Örgüler

Kırmızı Ruj Sürmenin İncelikleri

Kırmızı Ruj Sürmenin İncelikleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Ruj Sürmenin İncelikleri. Etkileme gücü ve yarattığı farklılıkla dış görünüşü çok başka bir boyuta taşımaya tek başına yeterli olan kırmızı ruj yanlış şekilde uygulandığında istenen görüntünün tam da tersinde bir algının ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Doğru şekilde kullanıldığında önce dudakları, daha sonra yüzü ve en sonunda da bütün bir kombini uyumlu hale getirebilecek etkiye sahip olan kırmızı rujun kullanımında en çok zorlanılan konulardan biri kırmızı ruj sürmek oluyor. Doğru şekilde kırmızı rujun nasıl sürüleceğini bilemeyen kişiler kendisi için uygun bir kombin yaratmakta da zaman zaman zorlanıyor.

Ortamına Göre Kırmızı Ruj Sürülmeli

Rujun dudağa nasıl yaydırılacağına geçmeden önce kırmızı ruj kullanımında kırmızı ruj nasıl sürülür bunu öğrenmek gerekiyor. Kırmızı rujun öncelikle kullanılacağı ortama uygun şekilde seçilmiş olmasına dikkat etmek bu noktada önem kazanıyor. Bunlar arasında ofis için çalışma hayatına uygun bir kırmızı ruj seçilebileceği gibi hafta sonunda daha rahat bir kullanıma uygun olan kırmızı rujlar ya da özel gün ve geceler için bir kırmızı ruj seçimi yapılarak buna uygun ruj uygulamasını yapmak gerekiyor.

Çalışma hayatında kırmızı ruju tercih eden kişilerin abartılı bir kırmızıdan uzak duran ruju tercih etmesi ve bunu elbise ya da blazer ceketle kombin haline getirmesi en ideal sonuçları veriyor. Aynı şekilde fönlü veya atkuyruğu bir saç da kırmızı ruju tamamlayan önemli detaylardan oluyor. Mat bir kırmızı rujun tercih edilmesi bu noktada etkili oluyor. Hafta sonları için rahat bir kullanım isteyenlerin mevsimine göre kazak, tişört ve kot pantolonu ile kırmızı ruj kombinlerini yaratması mümkün olabiliyor. Daha rahat bir kullanım için hem rujda hem de kıyafetlerde doğal tonları kullanmak yeterli bir görünüm sağlıyor. Özel geceler için de siyah eyeliner ile kombin edilmiş, zarif detaylar barındıran bir görünümün seçilmesi ideal bir kullanım sağlıyor.

Kırmızı Ruj Sürerken Dişler ve Dudaklar Hazır Hale Getirilmeli

Doğru kombinler seçildikten sonra ve kırmızı ruj nasıl seçilir bundan emin olunduktan sonra kırmızı rujun sürülmesi sırasında dikkat edilecek noktalara uygun şekilde ruju uygulamak gerekiyor. Bu noktada öncelikle kırmızı rujun en büyük tamamlayıcısı olan beyaz dişlerin bakımına özen göstermek gerekiyor. Burada ruj sürmeden önce dişlerin parlamasını sağlayacak olan bakım yapılabilir. Bunun ardından dudakların kuru olmayıp pürüzsüz yapıda bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Ancak bu sayede rujla birlikte daha canlı ve renkli bir görüntünün elde edilmesi sağlanıyor. Dudaklarda istenen formun elde edilmesini sağlamak için kapatıcı ya da fondöten kullanımı etkili bir çözüm sağlıyor.

Doğru Kırmızı Ruj Uygulaması

Kırmızı ruj kullanan kişiler özellikle bir etkinlik, buluşma ya da davete özel olarak kırmızı ruj kullanmışlarsa bu rujun mümkün olduğu kadar uzun süre boyunca etkili olmasına özen göstermek istiyor. Sürekli olarak makyajını ve rujunu kontrol etmek üzere davetten ayrılmamak adına ruju kalıcı hale getirecek olan ürünleri kullanmak gerekiyor. Bunlar arasında en kolay kullanımı sunan ürün dudak kalemi oluyor. Rujun taşmasının önüne geçerek kalıcılık sağlayan bu ürünler ruj sürmenin incelikleri arasında ilk sırada yer alan detaylardan oluyor. Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta olan rujun dudakta her noktaya eşit şekilde yayılması durumu karşısında ruj fırçası ile istenen görünüm elde edilebiliyor. Dudakların ortasından başlayarak uçlara doğru uygulanması gereken rujun taşan kısımlarının en kısa sürede peçete veya pamuklu çubuk yardımıyla temizlemesini de sağlamak gerekiyor. Ruj üstüne uygulanabilecek parlatıcı ürünlerle de etkili bir görünüm elde edilebilir.

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Delikler ve Çukurlar Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde yüzdeki çukurlar ve yüzdeki delikler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ