Kolay Örgüler

Kız Palyaço Amigurumi Oyuncak Yapılışı

Kız Palyaço Amigurumi Oyuncak Yapılışı

El sanatları içine giren kız palyaço amigurumi oyuncak yapılışı aramalarında artık telif hakları bile işin içine giriyor. Çünkü palyaço bebekler ve özellikle kız palyaço amigurumi oyuncak yapılışı oldukça ayrıntılı bir örme işini gerektiriyor. Siz de yapıp ortaya çıkardığınız bir işin tarifinin herkesçe paylaşılmasını istemeyebilirsiniz. Mümkün olduğunda tarifi vermeye başlayalım. Ayaklar için kırmızı ip, boyundaki fırfır için beyaz ip, burun için gene kırmızı ip kullanılacak. Diğer parçaları istediğiniz renkle örecek ve gerektiğinde renk değişikliği yapacaksınız.

Palyaço Ayak Yapı Mı

Bu palyaço bebeğin ayakları iki tane yuvarlak top formundaki örgüden oluşuyor. Ayakların üzerine, kol ağızlarına ve fırfırlı yakaya beyaz ip kullanacaksınız. Bacak ve vücut kısmı çizgili olması için renk değiştirilerek örülüyor. Kız palyaço amigurumi oyuncak tarifi bacakların ve gövdenin birbiri ardına örülmesi ile devam ediyor. Elleri ayrı örüp ilave ediyorsunuz. Eller için on adet parmak örülüyor. İşaret parmağı, orta parmak, yüzük parmağı ve serçe parmak için her birinden üç sıra öreceksiniz. Toplamda her birinde 24 adet sık iğne olacak.

Burun için kırmızı renkte beş sıra örülüyor ve birbiri ardına yapılan artırma ve eksiltmeler ile küçük bir kırmızı top elde ediliyor.

Çizgili bir kostüm giymiş gibi duran amigurumi kız palyaço oyuncak ön kısmına yerleştirilen ve gene burun örer gibi örülmüş değişik renkte üç yuvarlak top ile süsleniyor. Mavi, yeşil ve sarı göz alıcı renkler olduğu için seçilebilir.

Palyaçonuz Gülümsesin

Bu bebeğin yapımında yüz ifadesi de önemli. Şaşkın görünümlü bir palyaço yapabileceğiniz gibi gülümseyen bir kız bebek de yapabilirsiniz. Burun kısmının bir sıra aşağısına kırmızı renkte iplik ile gülümseyen bir ağız işleyin. Bu dudakların iki ucuna yanına pembe keçeden keseceğiniz iki küçük yuvarlak parçayı dikebilirsiniz. Gözler için iki siyah vidalı düğmeye ihtiyacınız olacak. Keçelerin iki sıra üzerine koyabilirsiniz.

Tığ işi örgü bebek tekniği olan amigurumi ile yaptığınız kız palyaço bebeğiniz için kıvırcık saç modeli daha iyi gidecek ve sevimli duracaktır. Kıvırmalı örgü tekniği ile bu saçları örneğin siyah renkten yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Gelin Damat Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2 Paylaşımlar
Paylaş1
Tweetle
Pin1
Paylaş
Paylaş