Kolay Örgüler

Kolay (Basit) Lif Modelleri 2022

Kolay (Basit) Lif Modelleri 2022
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kolay ve Basit Lif Modelleri 2022 Trend ve yapılışları pratik lif modelleri. Çeyizlerin olmazsa olmazı yani baş tacı olan ürünlerden biri de kesinlikle liflerdir. Eskiden günümüze kadar gelmiş pek çok lif modeli mevcuttur. Ama önemli olan çeyizleriniz için öreceğiniz liflerin modellerinin en yeni olması ve çeyizlerinize ayrı bir şıklık katmasıdır. Bu sayede göz alıcı çeyizlere ulaşmanız da mümkün olacaktır. Sizler için bu yazımızda kolay (basit) lif modelleri 2022 örgülerinden bahsedeceğiz. İsterseniz uzun lifler örebilirsiniz. İsterseniz de yuvarlak lifler örebilirsiniz. Yani tercih edeceğiniz lif modeli nasıl olursa olsun mutlaka lif ipleri ile örmeniz gerekmektedir. Çünkü düz yün iplerle örülen lifler zamanla sert bir hale gelerek vücudunuzu rahatsız edebilir. Dolayısı ile yumuşak ve tamamen lifler için üretilen ipleri tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır.

Yuvarlak 2022 Lif Modeli

Yuvarlak lif modeli yapmak oldukça kolay bir iştir. Sadece birkaç tekniği bilmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bu modelimizi kalın bir tığ ile öreceğiz. Dolayısı ile elinizdeki işte sıkılmadan kısa  sürede liflerinizi bitirebilirsiniz.

 • İlk olarak 6 zincir çekerek işimize başlıyoruz.
 • İçine 6 adet fıstık örgü yapacağız.
 • Fıstık model için tığımıza 3lü trabzanlarla ipimizi alıyoruz ve hiç çekmeden tığın üzerinde 6 adet olana kadar biriktiriyoruz.
 • Akabinde  tek bir hamle ile tüm trabzanları  bir anda çekiyoruz.
 • Bu şekilde fıstık modeli yapabilirsiniz.
 • Her fıstık modelinden bir diğerine geçerken 3 adet zincir çekiyoruz.
 • Bu sayede bir diğer fıstık modeline geçerken, kafes oluşturmuş oluyoruz.
 • 6 adet fıstık yaptıktan sonra artık farklı bir ip rengi ile 3 adet zincirin içine yine 6 tırabzanla fıstık modeli yapıyoruz.
 • Bu sayede üzerindeki sıranın fıstık sayısı iki katına çıkmış olacaktır.
 • Bu şekilde ördükten sonra 3. Sırada da yine aynı işlemi uygulayarak devam ediyoruz.
 • 4. Sıraya geldiğimizde araya çektiğimiz incirlerin içine mini yani 2li tırabzanlarla yine fıstık modeli yapacağız.
 • 4. Sırada bu işlemi yaptıktan sonra bir lale deseni ortaya çıkmış olacaktır.
 • Artık lifinizi istediğiniz boyuta ulaşıncaya kadar aynı teknikleri ve aynı renk ipleri  kullanarak örmeye devam edebilirsiniz.

Pratik Lif Modelleri 2022

Pratik Lif Modelleri 2022
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Lif Modelleri ve Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ