Kolay Örgüler

Kolay İğne Oyası Kalp Yapılışı

Kolay İğne Oyası Kalp Yapılışı

İğne oyası ile çeşitli modeller yapabilirsiniz. Genç kızların en çok tercih ettiği modellerin başında kalp gelmektedir. Aşkı simgeleyen kalpleri kızlarımız çeyizlerinde ve çeyiz sandıklarında tercih ediyor. İşte iğne oyası kalp yapılışı

İğne Oyasından Kalp Motifi

Parmağınıza ipi dolayın. Düğümünüzü atın. 5 adet zürafa yaparak, iğne oyasından kalp yapmaya başlayabilirsiniz. Yaptığınız zürafaların sağlamlığını kontrol edin. İpinizi büzün. 1 sıra zürafanın içine iğnenizi batırıp, modelin etrafından dolanabilirsiniz. 5 zürafanızı da dolandıktan sonra, 3 tane zürafa yapın. Artık oya yapmaya başladık. Zürafalarınızı ne kadar sıkarsanız, modeliniz o kadar daha güzel olacaktır. 3 zürafanızdan sonra arttırma tekniğini kullanın. Bunu zürafa sayınız 9 olana kadar yapabilirsiniz. Geri dönün ve baştaki zürafanın içine tekrar iğnenizi batırın ve çekin. Bu işlemi 9 zürafa elde edene kadar tekrar edin.

İğne Oyasından Çeşitli Modeller

Tülbent ve havlu kenarlarında oldukça tercih edilen iğne oyası modelleri sadece genç kızların değil, aynı zaman kadınların da gönlünü fethetmeye devam ediyor. Renkli modelleri çeşitli alanlarda kullanılarak oldukça göz dolduruyor. Bu yılın en çok kullanılan iğne modelleri arasında kalp küpeler geliyor.

Genç Kızların Çeyizini Süslüyor

Genç kızlara özellikle çok yakışan kalp motiflerini farklı renklerde de üretebilirsiniz. Her genç kızın çeyizinde özellikle kalp motifli iğne oyası modelleri bulunmalıdır. Bu iğne oyalarını sadece havlu kenarlarına değil, aynı zamanda namaz örtüsü modellerinde de tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İğne Oyası Kirpi Modeli Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
4 Paylaşımlar
Paylaş4
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş