Kolay Örgüler

Kolay İğne Oyası Tülbent Yapılışı

Kolay İğne Oyası Tülbent Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kolay İğne Oyası Tülbent Yapılışı. Tülbent kullananlar için özellikle iğne oyası geçmişten günümüze kadar tercih edilen oyalar arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. İğne oyası dantele göre daha zordur. Bu nedenle özellikle ilk defa iğne oyası yapacak olanlar için kolay iğne oyası tülbent yapımı daha rahat bir şekilde uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Çeyiz için özellikle tülbent hazırlamak isteyenler veya sevdiklerini mutlu etmek isteyenler için tercih edecek olan birbirinden farklı motifler bulunmaktadır.

İğne oyasını uygularken özellikle motife uygun şekilde adım adım ilerlemek gerekmektedir. İlk aşamada öncelikle tülbenttin kenarlarının dönülmesi ve daha sonrasında modelin işlenmesi gerektiğinden bu durumda hazırlık aşamasının tamamlanmasının ardından seçilen modelin uygulanması sağlanabilir. Özellikle sorun yaşamak istemeyenler için kolay iğne oyası modelleri daha rahat şekilde uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Çiçek, yaprak gibi farklı motiflerin uygulanması için parça parça uygulama yapılması gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir problem ile karşılaşmadan rahatlıkla motifi uygulayabilirsiniz.

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Zarif görünümü nedeniyle iğne oyası yapmak isteyenler için iğne oyası nasıl yapılır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Daha önce tülbent kenarı yapmamış olanlar için aşama aşama yapılacak olan uygulama sayesinde tülbent oya için hazır hale getirilmesi sağlanabilir. İğne oyası dantele göre farklıdır ve tülbent üzerine işlenmektedir. Bu nedenle uygulamak istediğiniz motifleri parça parça uygulayarak kesmenizin sökülmemesi için yakmanız gerekir.

İğne Oyası Sıralı Tülbent Yapımı

İğne Oyası Sıralı Tülbent Yapımı

Bir önceki yazımız olan Kolay (Basit) İğne Oyası Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ