Kolay Örgüler

Kolay Örgü Bebek Beresi Yapımı

Kolay Örgü Bebek Beresi Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kadınlar tarafından bebek ürünlerinin örülmesi çoğu zaman öncelikli gelir. Bebeklerin hem sağlıklı olmaları için hem de giyim ürünlerinin kombinleri için örgü modellerin kullanımları yoğundur. Bebek giyim ürünlerinden örgü örmeye ilk olarak bere çeşitleri ile başlanır. Bebek berelerinin kolay olarak örülmesi, bebeklerimizi soğuklara karşı koruması ve görsel olarak dikkat çekmesi sıklıkla örülmelerini sağlıyor. Günümüzde tüm bu sebeplerden dolayı kolay örgü bebek beresi yapımı işlemleri sıklıkla araştırılır. Pratik bir şekilde örgü bebek beresi yapılışları şu aşamalar ile sağlanır;

  • Örgü berelere ilk önce 50 ilmek atılarak başlanır.
  • Yaklaşık olarak 2 cm kadar iki ters iki düz ilmek atma sistemi kullanılır.
  • Ardından 17 sıra boyunca haroşa örgü ile devam ediyoruz.
  • 10 ilmek atılır kesme işlemi yapılır bu işlem sistematik olarak devam eder.
  • Son olarak 10 sıra haroşa örme işlemi uygulanır.
  • Bütün ilmeklerin toplanıp büzülmesi aşaması uygulanır.
  • Dilerseniz en tepe bölgesine özel detaylı aksesuarlar takabilirsiniz.

Örgü Bebek Beresi ve Seti

Örmek sadece bere çeşitleri ile sınırlı kalınmaz. Pek çok örgü örmesini seven bere ile kolayca başlar. Berenin seti olarak da tulum ve patik örme ile devam eder. Örgülerin sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de kombinlerin direk olarak oluşmasını sağlamak oluyor. Kış aylarına kolay örgü bere yapımı ile başlayan set; patiklerin örülmesi ile bitiyor. Kış aylarında sıklıkla bebeklerin beresi diğer dış giyim ürünleri ile takım olarak kullanılır. Bu yüzden de set şeklinde örgü bere işlemleri sıklıkla tercih edilir. Özelliklede kız bebekleri için örgü bere setlerinin uyumlu olmasına daha çok dikkat edilir.

Örgü Bebek Beresi Modelleri

Günümüzde örgü bere çeşitleri standart bir modelde değildir. Farklı model tercihleri ile örgü bebek beresi çeşitleri kullanılır. Düz model bere kullanımları için kolay örgü bebek beresi yapımı tercih edilir. Uzun süreli kullanımlar için düz ve sade örgü bebek beresi çeşitleri kullanılır. Fakat her dönem için iki kulaklı model olan örgü bebek bereleri sürekli tercih edilir. Erkek bebekler için de ikili kulak modelleri daha sık tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan En Yeni Bebek Örgü Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ