Kolay Örgüler

Kolay Püsküllü Bebek Patiği Yapılışı

Kolay Püsküllü Bebek Patiği Yapılışı

Kış aylarında bebeklerin ayaklarını sıcak tutmak için örülecek olan bebek bot patiği hem şık hem de kullanışlı tercihler arasında yer almaktadır. Bebekler için birbirinden şık örgü modelleri oluşturmak isteyenler püsküllü bebek patiği yapılışı sayesinde birebir uygulama yaparak istedikleri modeli ortaya çıkartabilirler. Hem kız hem de erkek bebekler için farklı renklerdeki ipler ile uygulanacak olan model kış aylarında bebeklerin ayaklarını sıcak tutmak için tercih edilmektedir. Son derece şık bir görünüme sahiptir.

Örgü işlemine başlamadan önce gerekli malzemelerin tedarik edilmesi gerekir. Modeli hazırlamak isteyenler püsküllü bebek bot patiği için alt kısımda taban olarak kullanılacak olan keçe kısmı alınmalıdır.  Tığ ile yapılacak olan model için özellikle kız ya da erkek bebekler için en uygun renk seçeneklerin belirlenmesi gerekir. Daha sonrasında verilen modele göre uygulama yapılarak patiğin kullanıma hazır hale getirilmesi sağlanabilir. Tabanın etrafında ilk aşamada zincir çekilerek uygulama yapılmaktadır. Daha sonrasında ikinci sırada şık iğne ve onun üzerinde de ikili tırabzan yöntemi ile örgüye devam edilmektedir.

Püsküllü Bebek Patikleri

Bebekler için özel olarak hazırlanacak olan bebek patiği modellerinde birbirinden şık detaylar kullanılmaktadır. Sırasıyla uygulanacak olan yöntemlerin ardından bot şeklinde hazırlanacak olan patiğin üst kısmına püskül detayları eklenmektedir. İşlemin tamamlanmasının ardından farklı detaylar ile süsleme yapılarak kullanıma hazır hale getirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Tavşan Patik Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek