Kolay Örgüler

Kolay ve Gösterişli İğne Oyası Yapımı

Kolay ve Gösterişli İğne Oyası Yapımı

Kolay ve gösterişli iğne oyası modelleri hem sağladığı görsellik ile hem de yapım kolaylığı ile günümüzde oldukça fazla tercih edilmeye başlandı.

Kolay ve Gösterişli İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Kolay ve gösterişli iğne oyaları modelleri bayanların en çok sevdiği ve en çok tercih ettiği modeller olmasının temel nedeni kısa zamanda oldukça etkiletici modeller ortaya çıkarılabilmesidir. Toplamda 3 sıradan meydana gelen bu basit ama oldukça estetik görünüme sahip olan iğne oyası yazma kenarı modelini kolay oldukça hızlı bir şekilde tamamlanması en önemli avantajı olarak görülüyor.

Yazma Kenarının zürafa Kısmı

Yapılacak olan bu yazma kenarının ilk olarak zürafası gidilme işlemi yapılıyor. Daha sonra ise üzerine 1 sıra fildişi yapımı gerçekleştiriliyor. Fildişi sırası bitirildikten sonra ise bu kısmında üzerinde 1 sıra maydanoz çalışılması sağlanıyor. Oluşturulan bu iki sıranın tamamı yeşil renkle olarak işlenmesi gerekiyor. Her iki sırada da diğer sıraya başlanmadan önce ip kırılma işlemi yapılıyor.

Kolay olduğu kadar gösterişli bir görselliğe sahip olan bu modelin son sırasında ise bir altta çalışılan maydanozlardan teker teker atlayıp diğer ikisine bir iki katlı köprü oluşturulması sağlanıyor. Köprü üzerine 1 düğüm atılıp 1 pırpır yapılarak modele son şekli verilmesi sağlanıyor. Bu doğrultuda arada düğüm atılmak suretiyle 7 adet pırpır çalışması gerçekleştirilmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kadife Boncuktan Kiraz Oyası Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek