Kolay Örgüler

Krem Yazma Üzerine Ağır Gösterişli İğne Oyası Yapımı

Krem Yazma Üzerine Ağır Gösterişli İğne Oyası Yapımı

Gösterişli iğne oyası yapılışı, krem rengi yazmalar için hangi modelin yapılacağına göre değişiklik gösterir. Krem yazma üzerine ağır gösterişli iğne oyası yapımı için kullanılabilecek olan pek çok farklı modelde yazma modeli mevcuttur. Her modelin yapımı birbirinden farklıdır.

Krem Yazmaya Hangi Renkler Gider?

Krem rengi yazma oyası için kullanılabilecek aslında çok fazla renk vardır. Krem rengi ve beyaz gibi renkler, genel olarak tüm renkleri kaldırabilecek yapıda olurlar. Ancak her model kendini krem rengi yazma için uyumlu olan renkler ile göstermez. Bunun için krem rengi bir yazma için kullanılacak olan modele göre de renk seçimi yapılırken dikkat edilmelidir. Sade modeller ile Krem yazma üzerine ağır gösterişli iğne oyası yapımı için kullanılan renklerin aynı olması, modelin düzgün şekilde görülememesine neden olabilir. Genel olarak krem rengi yazma için uyumlu görülen renkler şöyle sıralanmıştır:

  • Kırmızı
  • Pembe
  • Haki yeşili
  • Kahverengi
  • Mavi
  • Turuncu
  • Mor

Düz Renk Yazmaya İşlenecek İğne Oyası Modelleri Nelerdir?

Tek renk yazmaların oyaları, yazmayı kullanacak veya örecek olan kişilerin hangi modeli ve yazmaların nasıl durmasını istediklerine bağlı olarak değişebilir. Bazı sade ve tek renkle işlenen oya modelleri ile beraber gösterişli ve takıldığı zaman daha ağır bir görüntü oluşturan modeller de düz renk yazmalar için kullanılabilir. Model isimleri, yöreden yöreye değişiklik gösterebilir. Bunun için düz renkli yazmalar için kullanılabilecek olan modellerin isimleri net bir şekilde bilinmez. Ancak yazma modellerine bakılarak kolaylıkla seçilebilirler ve nasıl örüldükleri öğrenilebilir. Bunun için de düz renk yazmalara işlenmiş oyaların görsellerine bakılması gereklidir.

Sade Yazma Modelleri İğne Oyası Hangi Renklerle Yapılır?

Düz yazmalara işlenecek oyalar, genellikle yazmanın rengine göre belirlenir. Beyaz ve krem rengi gibi yazmalar için mor, kırmızı, yeşil gibi canlı renkler tercih edilmektedir. Koyu renkli yazmaların oya işlemeleri daha koyu renklerle yapılır. Örneğin Krem yazma üzerine ağır gösterişli iğne oyası yapımı için canlı ve parlak renkler kullanılırken, yeşil ve saks mavisi gibi yazmalar için krem rengi oya işlemesi yapılır.

Ağır Gösterişli İğne Oyası

Ağır Gösterişli İğne Oyası

Bir önceki yazımız olan İğne Oyası Gibi Tığ Oyası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş