Kolay Örgüler

Kruvaze Kız Bebek Yeleği Modeli

Kruvaze Kız Bebek Yeleği Modeli
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kız bebek yeleği yapılışı günümüzde zor değildir. Kadınlar olarak örgü örmeyi severiz. Özelliklede kız bebekler için yelek modellerinin örülmesi işlemleri kadınlar için pratik oluyor. Örgü tercihlerinde sıklıkla kız bebek yeleği modellerinin tercih edilmesi ile günümüzde hem modellerde sayı bakımdan artışlar yaşanır hem de el çabukluğu kazanılıyor. Fakat kız bebekleri için yelek yapılış aşamaları model türlerine göre değişiyor. Bu yüzden de ilk önce yapılacak olan kız bebeği yelek modellerine karar verilmesi gerekir. Genel olarak günümüzde farklı pek çok kız bebek yeleği modeli bulunuyor. Kız bebekleri için her tarz için yelek modelleri vardır. En çok tercih edilen kız bebek yeleği modelleri listelerinde ise kruvaze ve ponponlu kız bebek yelekleri yer alıyor.

Kruvaze Kız Bebek Yeleği Yapımı

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen kruvaze kız bebek yeleği yapımı işlemleri şu şekildedir;

  • Yeleğin arka yüzü için 63 ilmek ile yelek başlanır. Eğer yeleği giyecek olan bebek bir yaşından daha fazla ise ilmek sayısında artışların yaşa göre olması gerekir.
  • Düz haroşa ile devam ediyoruz.
  • Yelek kısmının kol bölümleri için önceden ölçümlerin yapılması gerekir. Kol bölümlerine gelindiği zamana anında 8 ilmek kesinti ile örmeye devam ediyoruz.
  • Yeleğin boyun yerinde 3 sıra ilmek kesilir.
  • Ardından yeleğin ön kısmına 59 ilmek başlangıcı ile geçilir.
  • 12 düz diş örgü yapıyoruz. Ardından 5 ilmek örgü 5 ilmek kesinti olacak şekilde 2 sıra örmeye devam ediyoruz.
  • 2 sıra halinde kesintili olan yerlerin içini açarak düğme için alan oluşturulmuş oluyor.
  • 12 sıra düz diş örgü, 5 ilmek ve 5 kesinti aşamaları 3 kez tekrarlanır.
  • Ardından her örgü sırasında iki ilmek kesilir.
  • Kol alanı için ise yine 8 ilmek kesinti yapılır. Bu aşama sonrasında hem arka yüz hem de ön yüz oluşmuş oluyor. Arka ve ön yüzlerim dikim işlemleri sağlanır.

Kruvaze Bebek Yeleği Yapımında Malzeme Tercihi

Doğru ip ve şiş ya da tığ tercihi ile günümüzde her zaman için kız bebek yeleği yapılışı kolay olarak tamamlanır. Kız bebek yeleklerin model türlerine göre ip ya da şiş türleri de değişir. Pek çok kadın kruvaze kız bebek yeleği için ip tercihlerinin bebe yünü olması ideal olur. Ayrıca 3 numara şiş ile kruvaze bebek yelekler kolayca örülür. Günümüzde bebek yeleklerini kaliteli ve estetik olarak örülmesi için sıklıkla bebe yünü ipleri öneriliyor.

Bir önceki yazımız olan 6 Aylık Çocuk Süveter Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ