Kolay Örgüler

Limon Çiçeği Kolay Yelek Yapılışı

Limon Çiçeği Kolay Yelek Yapılışı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Kış mevsimlerine doğru yelek modellerinin favorisi olarak limon çiçeği kolay yelek yapılışı için çeşitli araştırmalar sağlanır. Genel olarak yelek kullanımları gündelik yaşamda kurtarıcı giyim ürünü olarak yer alır. Bu yelek ürünü eğer ki pek çok kişi tarafından her dönem beğenilen limon çiçeği modelli ise daha çok kullanılır. Hem estetik yapısı hem de sıcak tutma özellikleri ile her zaman yelek gruplarından limon çiçeği yelek modeli ön planda yer alır. Ayrıca limon çiçeği kolay yelek yapılışı ile de dikkatleri çekmektedir. Kolay olarak yapılan limon çiçeği yeleklerinin yapım aşamalarını uygulayarak kısa sürede beğenilen yeleği yapabilirsiniz.

Limon Çiçeği Kolay Yelek Modelinin Yapım Aşamaları

Öncelikli olarak limon çiçeği kolay yelek yapılışı aşamalarına başlamadan önce doğru olan şiş ve ip tercihlerinin sağlanması gerekir. Limon çiçeği yeleklerinin yapılışlarında 3.5 numara olan şişler kullanılır. İp çeşitlerinde ise sıklıkla ince yapılı özelliklere sahip olan Angora veya benzeri türleri tercih edilir. Şişlerimiz ve ipimiz hazır olduktan sonra her dönemin baş tacı limon çiçeği yeleklerin kolay olarak yapılışına başlanabilir. Bu süreç içerisinde şu aşamaların izlenilmesi gerekir;

  • Yelek modeline 3 düz 2 ters ilmek sistemi ile toplamda 5 ilmek atılarak başlanır.
  • Düz ters sistemi ile toplamda 5 ilmek tamamlandıktan sonra; arka yüzü ile modele devam edilir.
  • Modelin arka yüzünde ilk önce iki ilmek düz sonra üç ilmek ters olacak şekilde yine toplamda 5 ilmek atılarak modele devam edilir.
  • Tekrardan modelin ön yüzünde ilk iki ilmeğin ters şeklinde örünmesi ile şişe alınır.
  • Ardından kalan 3 ilmeğin ters örme sisteminde yaparak gibi toplarız. Böylece toplamda 5 tane ilmeğin oluşmasını sağlamış oluyoruz.
  • Elde edilen 5 tane ilmeğin ikinci kısmında yer alan ilmek üçüncü alanda ilmek üstünde atlatılır. Böylece arka kısımdan şişe yeniden takılmasını sağlıyoruz.
  • Arkada yer alan iki ilmek ters şeklinde örülür. Bu işlemler sıranın son kısmına kadar devam eder.
  • Sıranın sonunda sonra arka yüzünde yer alan iki düz ilmek atılır. Hemen ardından da bir ters şeklinde örgüye devam ediyoruz.
  • Sonra 4 ilmek gelecek; bu dört ilmek ikişerli gruplar halinde ters alınarak kesilir. Yine arka yüz içinde bu işlemelerinin tekrarını sunuyoruz. Böylece modelimizin de sonuna gelmiş oluyoruz.

Limon Çiçeği Örgü Modeli Easy Knitting

Limon Çiçeği Örgü Modeli Easy Knitting

Bir önceki yazımız olan Salopet Elbise Nasıl Dikilir? başlıklı makalemizde elbise ve salopet hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ