Kolay Örgüler

Makosen Örgü Patik Modeli Yapımı

Makosen Örgü Patik Modeli Yapımı

Makosen örgü, oldukça şık bir örgü yöntemi olup pek çok kişi tarafından yapım aşamaları merak edilmektedir. Makosen örgü her ne kadar pek çok örgüde kullanılsa da son zamanlarda özellikle patik yapımında oldukça sık kullanılan bir örgü tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de makosen örgü patik modeli ile ev içerisinde kullanabileceğiniz oldukça şık görünümlü ve ayaklarınızı sıcak tutacak bir patik oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda tabanlığı daha kalın tutarak dışarıda kullanabileceğiniz bir ayakkabı da oluşturabilirsiniz.

Makosen Örgü İle Patik Nasıl Yapılır?

Makosen örgü patik modelleri için öncelikle iki adet tabana ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu tabanları ayakkabıcılardan ya da ayakkabı tamircilerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bu tabanlığın üzerine makosen örgüyü sık bir şekilde oluşturarak ortaya patik ya da ayakkabı çıkarıyorsunuz. Tabanları bir iğne ya da sivri bir eşya ile eşit aralıklar ile delik açmanızı öneririz. Böylece çok daha kolay bir şekilde örgü örebilirsiniz.

Pek çok kişi makosen örgü ile oluşturduğu patik ya da ayakkabıları süslemek için kum boncuk ya da küçük püsküller kullanmaktadır.

Makosen Örgü Ayakkabı Nasıl Yapılır?

Makosen örgü ayakkabı yapımı için ise önceden kullandığınız eski terlik ya da ayakkabılarınızın tabanlıklarını kullanabilrsiniz. Bu ayakkabıların üst kısımlarını kesebilir ve üzerine makosen örgü ile ayakkabı şekli verebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz renk ve desende ayakkabı oluşturabilirsiniz.

Makosen Patik Yapımı

Bir önceki yazımız olan İki Şiş Örgü Gelincik Patik Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek