Kolay Örgüler

Mekik Oyası Modelleri

Mekik Oyası Modelleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

En kolay işleme teknikleri arasında yer alan mekik oyası yöntemi ile oldukça şık görünümlü oyalar oluşturabilirsiniz. Pek çok örgü tekniği ile işlenen mekik oyası ile pek çok eşyanızı süsleyebilir, kendinize takı yapabilir ve daha pek çok alanda oluşturduğunuz bu oyaları kullanabilirsiniz.

Taç Modeli Mekik Oyası

Taç modeli mekik oyası, yapımı diğer mekik oyası yöntemlerine göre biraz zor olan ancak ortaya çıkan sonuç bakımından sizi tatmin edecek bir oya örgü yöntemidir. Oldukça gösterişli ve şık bir mekik oyası yöntemi olan taç modeli mekik oyası günümüzde özellikle baş örtüsü süsleme ve takılara hayat vermek için kullanılmaktadır. Bu yöntemde mekik oyası yarım daire olacak şekilde birbirini takip eden bir dizi taç görünümlü oyanın oluşturulması ile meydana getirilmektedir.

Sıralı Mekik Oyası Modeli

Sıralı mekik oyası modelinde birbirini takip eden yelken görünümlü oya oluşturulmaktadır. Bu mekik oyası tekniği diğer mekik oyası tekniklerine kıyasla yapımı oldukça kolay olan bir mekik oyası örgü yöntemidir. Sıralı mekik oyası modelinde 2 renk ip kullanarak mekik oyasının gösterişliliğini arttırabilirsiniz. Sıralı mekik oyası özellikle takı, bileklik ve nevresim gibi eşyaların süslenmesi için kullanılmaktadır. Bu mekik oyası yöntemini kullanarak oldukça kısa sürede örgü oluşturabilir, oluşturduğunuz bu örgü ile siz de eşyalarınıza yeni bir soluk ve renk getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çiçek ve Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı başlıklı makalemizde Fiyonklu Yazma Oyası Yapılışı, Yazma Oyası ve Yazma Oyası Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ