Kolay Örgüler

Motifli Firkete Oyası Yapımı

Motifli Firkete Oyası Yapımı

Firkete ile iğne oyası yapılıyor. Peki, nasıl? Firkete ile iğne oyası yapımı hakkında detaylar veriliyor. Aşağıda detaylı bilgi verilmiştir.

Firkete ile İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Firkete ile iğne oyası nasıl yapılır sorusunun yanıtı veriliyor. Firketeye uygun iplik almanız yeterlidir. Seçiminizi yaparken yapacak olduğunuz modeli ve tekniği söylemeniz durumunda en uygun şekilde verilecektir. Sonrasında yapmaya başlayabilirsiniz.

Kelebek modeli;

Genel olarak firkete ile yapılacak olan modellerde kelebek modelleri sunuluyor. Kelebeklerin kolay şekilde yapılması mümkün. İplerin iki taraftan tutturulması tekniği ile yapılıyor. İlk olarak örgü gibi yaklaşık 10 12 sıra ipi geçirin.

Sonrasında ise orta kısımdan aynı iple ya da farklı renkte olan bir iple bağlayın. Bu şekilde kelebeğin kanatlarını oluşturmuş olacaksınız. Sonrasında ise yan kısımlardan örme yapacaksınız. Şık bir görünüm için firkete ile iğne oyası yaparken modelleme yapabilirsiniz. Farklı bir renk kullanmanız da uygun olabilir. Tamamen seçim size bırakılacaktır.

Firkete ile İğne Oyasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yapılacak olan iğne oyası için dikkat etmeniz gereken, ip seçiminin doğru olması. Kalınlığın çok olması durumunda modelleme hoşunuza gitmeyebilir. Bunun için malzemeleri temin ederken yapacak olduğunuz örnek hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. Buna uyarak, direkt olarak firkete ile iğne oyası modelleri için uygun olan malzemeleri temin edin. Modelleme kolay şekilde yapılmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ağır İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
anne bebek