Kolay Örgüler

Nişan Yüzüğü Tığ Oyası Modeli Yapımı

Nişan Yüzüğü Tığ Oyası Modeli Yapımı

Farklı yazma ya da tülbent kenarı hazırlamak isteyenler için tığ oyaları en sık tercih edilen modelleri oluşturmaktadır.

Tığ işi yapmayı sevenler için nişan yüzüğü tığ oyası modeli yapımı motifi oluşturmak istediğinizde sorunsuz şekilde uygulama imkanı sağlamaktadır. Modeli oluşturmak isteyenlerin öncelikle ilk aşamada gerekli malzemeleri hazırlamaları gerekir. Kullanacağınız tülbent ya da yazmamın renklerine göre uygun renklerde ip ve tığ ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri oluşturmaktadır.

Tığ ile oyayı hazırlamak isteyenler nişan yüzüğü tığ oyası modeli ile istedikleri gibi çeyiz hazırlığı yapabilirler. Çekilecek olan zincir ve daha sonrasında tırabzan ile doldurma işlemi yapılarak nişan yüzüğünü anımsatacak motifler ile süsleme yapılmaktadır. Kolay uygulanabilir motiflerden biri olsa da ilk defa uygulama yapmak isteyenler bu konuda daha dikkatli olmalıdır. Verilen ölçüler üzerinden yapılacak olan uygulama ile motif hazırlanarak yazma ya da tülbenttin ölçülerine uygun şekilde devam ettirilmesi sağlanabilir.

Kolay Tığ Oyası Modelleri

Daha önce tığ işi oya yapmamış olanlar için detaylı anlatımlar özellikle yapılacak olan uygulamalar konusunda bilgi alınmasını sağlamaktadır. Nişan yüzüğü şeklinde hazırlanacak olan motifler ile şekillendirilecek olan oya modelleri özellikle tülbentlerle istediğiniz gibi daha şık kullanım olanağı sağlamaktadır. Nişan yüzüğün modelini oluşturmak konusunda özellikle farklı materyallerden yararlanmak isteyenler halka kullanabilirler. Bunun yanı sıra zincir çekerek etrafını doldurarak da modeli oluşturmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Dallı Güllü Tığ Oyası Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
4 Paylaşımlar
Paylaş4
Tweetle
Pin
Paylaş
Paylaş