Kolay Örgüler

Örgü Bot Patik Yapılışı

Örgü Bot Patik Yapılışı

Soğuk havalarda özellikle bebeklerin ayaklarını sıcak tutmak için tercih edilecek olan örgü patik modelleri konusunda birbirinden farklı seçenekler bulunmaktadır.

Daha uzun olması nedeniyle tercih edilecek olan örgü bot patik yapılışı ilk aşamadan itibaren detaylı şekilde yapılan anlatımlar sayesinde sorunsuz şekilde modelin hazırlanmasını sağlamaktadır. Modelin şekline göre alt kısımdan başlanarak devam edilecek olan patikleri özellikle kullanılacak olan iplerin bebekler için uygun olması gerekir. Daha yumuşak yapıya sahip olması için doğru ip seçimi yapılmalıdır.

Bebekler için hazırlanacak olan bot patik modelleri tığ veya şiş ile yapılacak örgüyle hazırlanabilir. Uygun malzemelerin kullanılmasıyla istenilen modeller kolayca hazırlanarak kullanıma hazır hale getirilir. Yenidoğan bebekler için hazırlanan modellerin yanı sıra 0-36 aylık bebekler içinde farklı detaylar ile şekillendirilen çok sayıda model bulunmaktadır. Bot şeklinde hazırlanan patikler daha sıcak tutması nedeniyle tercih edilmektedir.

Bebek Patik Modelleri

Örgü işini sevenler için hazırlanmış olan bebek patik modelleri kolay uygulanabilir modeller sayesinde kısa sürede istenilen modellerin hazırlanmasını sağlamaktadır. Bot şeklinde hazırlanan modellerde alt kısımdan başlanarak belirlenen ilmek sayısına göre uygulama yapılmaktadır. Boyun kısmı daha uzun örülerek bot haline getirilmektedir. Modellerde farklı motifleri kullanmak isteyenler değişen modelleri inceleyerek en uygun seçenekleri tercih edebilirler. Kız ya da erkek bebekler için modellerde kullanılacak olan ip rengi değiştirilerek örgü yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Şiş ile Yapılan Boncuk Patik Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
2 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Pin2
Paylaş
Paylaş