Kolay Örgüler

Örgü Çanta Modelleri Nasıl Yapılır

Örgü Çanta Modelleri Nasıl Yapılır
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Örgü çantaların yapılışları, modellerine göre değişiklik gösterir. Bir çanta hangi modelle örülmek isteniyorsa ona göre ilmek sayısı, renkli yapılacaksa renkleri değişiklik gösterir. Örgü çanta modelleri yapılışı için günümüzde farklı iplik türleri de kullanılır. Bu iplikler çantaların ömrünü de belirlediğinden doğru bir şekilde seçilmeleri önemlidir.

Örgü Çanta Modelleri Malzemeleri Nelerdir?

Örgü çantalarda kullanılan malzemeler, şöyle sıralanabilir:

 • İp
 • Tığ
 • Fermuar veya mıknatıs gibi çantaların kapanmasını sağlayacak aletler

Tığ İşi Çantalar Nasıl Yapılır?

Tığla örülen çantaların yapılışları, şöyle gerçekleştirilir:

 • Öncelikle çantanın modeli ve boyutu belirlenir.
 • Daha sonra çantanın boyutu için uygun ilmek sayısı belirlenerek örmeye başlanır. 
 • Modele bağlı olarak, çanta parçaları ayrı ayrı yapılarak dikilir veya dikişsiz çantalarda başlanarak çanta bitirilir.
 • Çantayı kapatmak için kullanılacak olan malzeme de çantanın ilgili kısmına yerleştirilir. Böylece çanta hazır olacaktır.

Şiş Örgü Çantalar Nasıl Yapılır?

Şişle örülen çantaların yapımları, tığ ile çanta yapılmasına benzer. Ancak şişle örgü çanta modelleri yapılışı tığ ile yapılan çantaların aksine dikişli olmaz. Bir kez başlanmasından sonra sonuna kadar örülür. Şiş ile örülecek çantaların modellerine göre kaç ilmek ile başlanacağı veya ne kadar uzunlukta örüleceği değişiklik gösterir.

Kağıt İp Çanta Modelleri Nelerdir?

Kağıt ipten yapılan çantalar, çeşitli modellerde olabilirler. Ancak günlük kullanılan çantalar gibi kağıt çantaların da omuz, el veya sırt çantası modelleri örülmektedir.

Kağıt İp Çanta Modelleri Nasıl Yapılır?

kağıt çantaların yapılması, kağıt ipi olarak isimlendirilen, ip şeklinde ancak pamuk veya farklı polyesterlerden üretilmiş kağıt ipinin kullanılması ile yapılır. Örgü çanta modelleri yapılışı gibi, çantaların örülmesine kağıt ipleri ile başlanır. Diğer iplerin aksine, daha pratik ve sağlam olmalarından dolayı kağıt ip çantalar tığ ile örülür. Hangi modelde yapılacaksa ona uygun olarak örülür ve tamamlanacaktır. Kağıt ip çanta modellerinin her birinde dikkat edilmesi gereken asıl nokta, örme işlemi yapılırken ipin gevşek bırakılmamasıdır. Gevşek bir şekilde örülen kağıt ip çantalar kısa sürede kopabilir veya yırtılabilirler.

Çok Özel Bir Örgü Çanta Modeli Yapılışı

Çok Özel Bir Örgü Çanta Modeli Yapılışı
 • Zor İğne Oyası Modelleri

  Zor İğne Oyası Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Zor İğne Oyası Modelleri. İğne oyası yapmak isteyen ve iğne oyası modellerinde dikkat çekmek isteyen kişiler mutlaka zor iğne oyası modelleri hakkında bilgi almalıdır. İlk kez iğne oyası yapmak isteyen kişiler, zor bir model yerine daha kolay ve pratik bir şekilde yapılabilecek bir iğne oyası tercihinde bulunabilir. Ama iğne oyası yapmaktan hoşlanan…

  Devamını Oku…

 • Zırh Örgü Süveter Yapımı

  Zırh Örgü Süveter Yapımı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Zırh örgü süveter delikli yapısıyla hem çok yumuşak hem de çok hafif yapısıyla çok soğuk olmayan havalarda kullanabilecek ideal giyim ürünüdür. Zırh örgü süveter farklı görüntüsüyle özellikle gençlerin dikkatini çekiyor. Zırh Örgü Nedir? Zırh örgü dışarıdan görüldüğünde çok farklı bir teknik gerektiriyor gibi görünse de uygulanan hiçbir farklı teknik bulunmuyor. Nispeten diğer…

  Devamını Oku…

 • Zincir Üzerine Yapılan Yaprak Oyası Modeli

  Zincir Üzerine Yapılan Yaprak Oyası Modeli

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Zincirli Yaprak Oyası Yapılışı Zincirli yaprak oyası yapılışını öğrenerek kendiniz el üretimi sonuçlar alabilir ve kullanılan ürünlerin daha anlamlı olmasını sağlayabilirsiniz. Basit bir model zincirli yaprak oyası yapılışı şu şekilde sıralanabilir: Sarı renk ip kullanılır ve büyük zincir çekilir. Çok büyük olmamalı ve boşluklar eşit olmalıdır. 2-3 metre zincir çekilmelidir. Daha sonra…

  Devamını Oku…

Bir önceki yazımız olan Şeffaf Hasır Detaylı Plaj Çantası Yapımı başlıklı makalemizde hasır çanta, plaj çanta ve şeffaf hasır çanta hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ