Kolay Örgüler

Örgü Hint Kanaviçe Modelleri

Örgü Hint Kanaviçe Modelleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Örgü hint kanaviçe eşsiz görüntüsü ile en farklı örgü modelleri arasında yerini alıyor. Hanımların çok sevdiği bu modeller hırkalar, yeleklerde daha çok tercih ediliyor. Bazen farklı modellerin arasında da eklenen örgü hint kanaviçe modele ayrı bir hava katıyor. Çapraz örgüye benzetilen hint kanaviçesi güzel görüntüsü ve kolay yapılışı ile herkesin ilk tercihi oluyor. İstediğiniz ip türü seçerek istediğiniz modelleri örgü hint kanaviçe modeli ile çıkartabilirsiniz. Örgü Hint Kanaviçe Modelleri bebek battaniyelerine de ayrı bir hava katacaktır. Bebeğiniz için bu model ile battaniyeler hazırlayabilirsiniz.

Örgü Hint Kanaviçe Modelleri Yapılışı

Örgü Hint Kanaviçesi Modelleri hırkalar ve yelekte çok hoş durur. Bu model için genellikle 8’in katları olarak kuruluyor.

  • İlk olarak şişinize 34 ilmek atın.
  • Ardından arka yüzden bir sıra  düz örgü örerek ön yüze gelin.
  • Ön yüzde bir haşora çizgisi oluşmalıdır. Ardından da ön yüzde tüm ilmekleri sıra bitene kadar düzün örün.
  • Arka yüze gelindiğimiz de ise iki tane ters örün. Bir sonraki ilmeğe ters örmek için batın fakat iki defa dolayın çıkın. Bu işlemi 6 defa olacak kadar devam ettirin. Ardından iki defa ters yapın ve yeniden iki defa dolayarak 6 defa ters örgü görün. Ardından iki ters örgü örün ve yeniden iki defa dolayarak 6 defa ters örün
  • Ön yüze gelindiğinde ise iki tane normal düz örüyoruz. Doladığımız 6 tane ilmeği topluyoruz. 6 tane olacak şekilde sonra diğer ilmeğe takıyoruz.
  • İlk 3 dolamayı örmeyin ve dördünüz ilmeğe şişi geçirin ve düz örer gibi ipi dolayın. Beşinci ilmeği düz alın ve diğer üçün üzerinden atlatın.
  • Şişte kalan 3 ilmeği düz bir şekilde örün.
  • Arada kalan iki düzü normal düz olarak örün. Ardından 6 tane ipi toplayıp diğer şişe alın. İlk 3 örmeden bırakın. 4 ilmeği 3 tanesinin üstünden atlatarak örün. Bu işleme boyut istediğiniz gibi olana kadar devam edin.

Hint Kaneviçesi (Çapraz Örgü) Örneği

Hint Kaneviçesi (Çapraz Örgü) Örneği

Bir önceki yazımız olan Örgü Bikini Yapılışı 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ