Kolay Örgüler

Örgü Puf Nasıl Yapılır

Örgü Puf Nasıl Yapılır

Örgü puf yapılışı nasıl oluyor sorusunun yanıtı üzerinden hareket etmeniz son derece kolay. Bunun için yapmanız gereken videoları izlemek.

Örfü Puf Yapımı Nasıl Olur?

İlk olarak verilen örgü puf yapımı nasıl olur sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz gerekiyor. Öğrendikten sonra farklı modellerin oluşturulması, değişik renklerin kullanılması aşaması çok daha kolay olacaktır.

Kordon ip ile puf yapımı;

Öneriler arasında kordon ip kullanılması gerektiği yer alıyor. Neden mi? Çok daha kolay örülmesi ve rahat olması açısından ilk etapta siz de kordon ip ile yapılan puf modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede çok daha rahat edeceksiniz.

3 adet 700 – 800 gramlık penye ip;

Örgü için gerekenler arasında ip var. Tercihinizi 3 adet 700 – 800 gram olan bir penye ipten yana da kullanabilirsiniz.

İlmek sayısı;

40 ilmek kullanılabilir. Evde puf yapımı için dikkat etmeniz gereken istediğiniz boyutta bir puf olması. İlk olarak 1 sıra haraşo örülmesinin ardından 2.horoşo için 4 ilmek kalınca geri dönebilirsiniz.  Seçmiş olduğunuz model için farklı bir uygulama gerekiyorsa onu da yapabilirsiniz.

Puf Yapımında Dikkat Etmeniz Gereken

Boyut konusunda vermiş olduğunuz karara göre ilmeği belirlemeniz önemli. Onun dışında seçmiş olduğunuz iplik doğru ise son derece rahat edeceğiniz şekilde evde puf yapımı sonuçlanacak ve modeli kolayca tamamlamış olacaksınız.

Örgü Puf Yapımı Kolay Anlatımlı

Bir önceki yazımız olan Burgu Örgü Yapılışı ve Tarifi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
10 Paylaşımlar
Paylaş7
Tweetle
Pin3
Paylaş
Paylaş